Abituriendid tegid matemaatika riigieksamit

{{1591329240000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Reedel tegid 7086 noort üle Eesti matemaatika riigieksamit. See lõpetab enamuse abiturientide sellekevadise eksamiperioodi.

Õpilane võis valida kitsa või laia matemaatikakursuse eksami vahel. Kitsa matemaatikakursuse eksamile registreerus 2589 ja laia matemaatikakursuse eksami valis 4479  eksaminandi.

Riigieksamite sooritamine ei ole sel kevadel gümnaasiumi lõpetamise tingimus ja riigieksamite tegemine on vabatahtlik. Matemaatika riigieksamile 20. jaanuariks registreerunutest otsustas eksamit mitte teha 1935 õpilast ehk 21,5 protsenti.

Eksamitöid hinnatakse skaalal 0–100 punkti. Eksami sooritamise tingimused on kõigile eksaminandidele ühesugused ja eksam loetakse sooritatuks, kui eksaminand on saanud eksamil vähemalt ühe punkti, teatas Innove.

Matemaatika riigieksam lõpetab enamuse abiturientide sellekevadise eksamiperioodi.

Inglise keele riigieksamit sel kevadel ei korraldata. Rahvusvahelise inglise keele eksami Cambridge C1 Advanced eksamisessioon on 12.-22. juunini ning saksa keele Goethe-Zertifikat B1- ja B2-taseme eksamid toimuvad 8.-11. juunil. Prantsuse ja vene keele rahvusvahelised eksamid on planeeritud  augustisse.

Riigieksameid teeb tänavu kokku 9861  õpilast, kellest 8352 on gümnaasiumiõpilased, 544 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 965 kutseõppeasutuste õpilased.

Riigieksamite tulemused on teada hiljemalt 30. juunil ning avaldatakse infosüsteemis EIS ja riigiportaalis www.eesti.ee. Õpilastele väljastatakse elektroonilised riigieksamitunnistused hiljemalt  1. juulil.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: