Riik otsib uuele haridus- ja noorteametile juhti

Innove on üks uude ametisse toodud asutustest.
Innove on üks uude ametisse toodud asutustest. Autor/allikas: Innove FB

Riigisekretär kuulutas esmaspäeval välja avaliku konkursi haridus- ja noorteameti peadirektori ametikoha täitmiseks, kuid seda juba teist korda sel kevadel, sest esimene konkurss luhtus.

Esimene konkurss kuulutati välja 16. aprillil ja uuesti kuulutati samale ametikohale välja konkurss esmaspäeval.

Haridus- ja teadusministeeriumi (HTM) kantsler Mart Laidmets ütles ERR-ile, et esimese konkursi õnnestumine jäi halva ajastuse taha kinni.

"Oli koroonaaeg ja inimesed mõtlesid muudest teemadest. Konkursil oli väljaspoolt valdkonda vähe huvilisi," ütles Laidmets.

Laidmetsa sõnul ei muutunud konkursitingimustes sisuliselt midagi ning nõudmised jäävad samaks.

"Tahame maksimaalselt head juhti, kes oleks laiema vaate esindaja kui ainult senised noorte- ja haridusvaldkonnaga tegelejad," ütles Laidmets.

Haridus- ja noorteamet on HTM-i valitsemisalasse loodud uus valitsusasutus, mis koondab SA Archimedese, Hariduse Infotehnoloogia SA, SA Innove ja noorsootöö keskuse teenused. Direktori ametikohale peaks konkursi järgi inimene asuma sel suvel.

Samas ütles näiteks SA Archimedese juhatuse esimees Rait Toompere ERR-ile, et tema praegu uuele ametikohale kandideerida ei plaani. Archimedese juhatuse liige Hanno Tomberg ütles, et ta pole isegi kursis, et uus konkurss välja kuulutati.

Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutus (HITSA) juhatuse esimees Heli Aru-Chabilan ütles ERR-ile, et teade eelmise konkursi luhtumisest on veel nii uus, et tema kandideerimise osas seisukohta võtta ei oska.

Dokumentide esitamise tähtaeg direktori ametikohale on 26. juuni.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: