Korb: Keskerakond tahab valimistest tekkinud võlad aasta lõpuks minevikku jätta

Foto: Siim Lõvi/ERR

Keskerakonna peasekretär Mihhail Korb ütles, et erakond tahab selle aasta lõpuks kõik valimistest tekkinud võlad likvideerida ning uuest aastast raha koguma hakata. Kuuldusi, et temast võiks saada Tallinna kesklinna vanem, Korb ei kinnitanud.

Keskerakonna volikogu istung oli reedel erakonna kontoris, kus kohal esimees ja juhatajad. Volikogu nägi toimuvat sotsiaalmeedia vahendusel. Erakonna esimees, peaminister Jüri Ratas rääkis oma ettekandes Euroopa taaskäivitamise kavast, mis vajab kõigi liikmesriikide toetust. Riigikogu hakkab kava arutama esmaspäeval, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Keskerakonna fraktsiooni esmees Kersti Sarapuu ütles, et kava toetavad ka koalitsioonipartnerid.

"Seda on täiesti rõõm teatada, et eile koalitsioonipartnerid valitsuse istungil toetasid programmiga edasi minekut ja peaminister on juba järgneval reedel suurkogul, kus neid küsimusi detailsemalt arutatakse," rääkis Sarapuu.

Keskerakonna on pannud keerulisse olukorda 50 000 euro suurune annetus, mis praeguseks on annetajale tagastatud, ütles Ratas.

Erakonnale teadaolevalt polnud annetuses küll midagi kriminaalset, kuid küsimustele annab vastuse prokuratuuri uurimine. "Peame saama sellest õppetunnid ja tegema järeldused, mis aitaksid meil tulevikus sarnaseid probleeme vältida," sõnas Ratas.

Ta kinnitas, et üle jõu käivad valimiskampaaniad ja garantiikirjad peavad jääma minevikku.

Keskerakonna kontori ees on kuulutusetulp praegu tühi, kuid mõtteliselt võib sinna kohalike valimiste plakati kleepida. "Ma arvan, et kõik erakonnad on kõik pinnad kohalikeks valimisteks ära broneerinud," ütles peasekretär Mihhail Korb.

22. augustil toimub Keskerakonna kongress ja sellest ajast algavad ettevalmisteused 2021. aasta kohalikeks valimisteks. Erakonna rahaline seis paraneb, kinnitas peasekretär.

"Meie eesmärk on kõik niisugused võlad, mis on valimistest tekkinud, minevikku jätta aasta lõpuks ja uuest aastast hakata korjama raha, et minna uutele valimistele vastu," ütles ta.

Kui neljapäeval küsiti Mihhail Korbilt, kas ta astub peasekretäri kohalt tagasi, siis nüüd räägitakse uuest - kesklinna vanema - ametist.

"Ma suhtun sellesse nagu naljasse. Ma arvan, et mulle on juhatuse poolt usaldatud amet, mida ma teen ja ma teen seda tööd nii kaua, kui seda ametit on mulle usaldatud," ütles Korb.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: