Ratas: mul on hea meel, et prokuratuur annetuse suhtes menetlust algatas

Jüri Ratas Keskerakonna konverentsil kõnelemas.
Jüri Ratas Keskerakonna konverentsil kõnelemas. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas ütles Äripäeva raadios saates "Kuum tool", et tal on väga hea meel, et prokuratuur otsustas Keskerakonnale tehtud kahtlase annetuse suhtes menetlust.

"Tegelikult mul on väga hea meel, et prokuratuur selle algatas, sest see on ainus viis saada selgust, kas siin taga on midagi pahasti tehtud või ei ole. Ja prokuratuurile ma soovin igal juhul jõudu. Ma olen öelnud, et Keskerakond on avatud. Ka see annetaja on minu teada öelnud, et tema on avatud. Ja see on kõige õigem, et saada kõige kiirem lahendus," ütles Ratas raadiosaates.

"Minul ei ole tänaseni infot, mis seal siis taga oli, et seal midagi oleks kriminaalset," lisas ta.

"Ma olen rääkinud sellest peasekretäriga, ma olen rääkinud sellest aseesimeestega, paljude juhatuse liikmetega. Need on need, kes erakonda igapäevaselt erakondlikus mõttes juhivad. Ei ole mitte ükski inimene öelnud, et Jüri, seal on midagi valesti. Ja see on täna minu veendumus ja minu teadmine," lausus Ratas.

Ratas tunnistas, et Keskerakond oleks pidanud annetusele kiiremini reageerima.

"Meie kohustus oleks olnud koheselt kontrollida, et miks siis kodanik annetab Keskerakonnale. Kas see on tema isiklik raha? Kas see on maailmavaateline annetus või seal taga on midagi paha või halba? Seda tõesti Keskerakond ei teinud ja seda me tegime 27. mail, mitmeid kuid hiljem. Siin saab öelda, et Keskerakond oleks pidanud proaktiivsemalt käituma," rääkis Ratas.

Riigiprokuratuur alustas neljapäeval erakondade rahastamise järelevalve komisjoni (ERJK) kuriteoteates kajastatud info alusel kriminaalmenetlust, et tuvastada Keskerakonnale annetatud 50 000 euro päritolu ja annetuse tegemise motiive.

ERJK saatis annetuse materjalid prokuratuurile uurimiseks mai lõpus, sest kahtlustas tankisti kasutamist.

ERR kirjutas aprillis, et Keskerakond kogus esimeses kvartalis rahalisi annetusi 108 705 eurot, sellest 50 000 eurot annetas vähetuntud ettevõtja Jana-Helen Juhaste.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: