Saksa prokurörid süüdistavad Venemaad tšetšeeni palgamõrvas

Foto: SCANPIX/AFP/Christoph Soeder

Saksa prokurörid esitasid neljapäeval mõrvasüüdistuse vene mehele, kes tappis eelmisel aastal Berliinis päise päeva ajal Gruusia kodakondsusega tšetšeeni, ja väidavad, et mõrva tellis Vene riik.

Saksa välisministeerium saatis 23. augustil aset leidnud tapmist tõttu eelmisel aastal välja kaks Vene diplomaati, sest nad ei teinud juurdlusega koostööd.

Saksamaal Tornike K. nime all elanud Zelimhan Hangošvili, 40-aastane Gruusia kodanik, tapeti Berliini Kleiner Tiergarteni pargis kahe lähilasuga pähe. Väidetavalt oli tapja venelane, kes peeti kinni peatselt pärast veretööd.

Endine Tšetšeenia mässuliste komandör oli elanud üle mitu tapmiskatset ja sai ähvardusi ka pärast 2016. aastal Saksamaale põgenemist.

Saksa föderaalprokurörid esitasid neljapäeval tema tapmises süüdistuse Vene kodanikule Vadim K.le, kes on esinenud ka Vadim S.-i nime all. Teda süüdistatakse ka relvaseaduse rikkumises.

Prokuröride sõnul tegid Vene föderatsiooni keskvalitsuse riiklikud agentuurid mingil hetkel enne eelmise aasta juuli keskpaika Vadim K.-le ülesandeks "likvideerida" tšetšeeni päritolu Gruusia kodanik Tornike K.

Saksamaa ähvardab Venemaad sanktsioonidega

Saksa valitsus ähvardas neljapäeval Moskvat sanktsioonidega tšetšeeni päritolu Gruusia kodaniku tapmise eest Berliinis.

"Valitsusel on õigus astuda täiendavaid samme," ütles valitsuse pressiesindaja ja lisas, et asjasse suhtutakse väga tõsiselt.

Eelmisel aastal saatis Berliini tapmise tõttu välja kaks diplomaati, millele Moskva vastas samaga.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: