X

Laadi alla uus Eesti Raadio äpp, kust leiad kõik ERRi raadiojaamad, suure muusikavaliku ja podcastid.

NATO diplomaatide sõnul blokeerib Türgi endiselt Balti kaitseplaani

Türgi keeldub Poolat ja Baltimaid kaitsvat plaani rakendamast seni, kuni NATO ei nimeta Süüria Kurdide Demokraatlikku Liitu ja Kurdistani Töölisparteid terroristlikeks organisatsioonideks, ütlesid diplomaadid. Türgi suhted NATOs on püsinud pingelised pärast seda, kui Türgi Põhja-Süüriasse sisse tungis.

Türgi suursaadik Eestis Inan Özyildiz ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tegu ei ole ultimaatumiga ning praegu Brüsselis ilmnev konflikt leiab peagi lahenduse.

"Küsimus ei ole Balti regioonis ja Poola kaitseplaanis," ütles Özyildiz. "Türgi näitas sel teemal üles heatahtlikkust möödunud aasta NATO kogunemisel Londonis. Nõustusime seal, et nii Balti ja Poola kaitseplaan kui Türgi kaitseplaan jõustuksid samaaegselt."

Suursaadiku sõnul mõtleb Türgi mõtleb NATO-st kui tervikust ega saa seada ühe liiduosa turvalisust ettepoole teise omast. "Me usume, et seda probleemi tuleb lahendada liidusiseste mehhanismide läbi ja mitte läbi ajakirjanduse," lisas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: