Seeder: on ka võimalus, et ERJK eelnõuga edasi ei minda ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Helir-Valdor Seeder
Helir-Valdor Seeder Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Isamaa esimees Helir-Valdor Seeder ütles, et sisuliselt on võimalik, et ERJK likvideerimise eelnõuga edasi ei minda. Seedri sõnul tuleb eelnõu arutada suvel, et riigikogu sügisistungjärgul oleks olukord selgem.

"Kuna selle edasine menetlemine on planeeritud alles sügisistungjärgule, siis on aega selle üle piisavalt mõelda, kuidas edasi. Selge on see, et seda konkreetset eelnõu ei hakata tavapärasel kujul menetlema ja kõiki 50 000 ettepanekut läbi hääletama. Enne sügist me kindlasti arutame ja vaatame, mis on kõige mõistlikumad lahendused," sõnas Seeder.

Seeder rääkis, et teoreetiliselt on võimalik ka, et koalitsiooni saadikud võtavad eelnõult oma allkirjad tagasi.

"Siin on erinevaid võimalusi, on ka võimalus, et selle teemaga edasi ei minda. Ka see võimalus on olemas. Kindlasti ei ole see probleem koalitsioonis, koalitsioon suudab siin kokku leppida ja ühiselt käituda," sõnas Seeder.

Seeder ütles, et võimalusi asjaga edasi minemiseks on tegelikult mitmeid.

"On võimalus tulla uue eelnõuga, mille algatajaks on valitsus. Siis on võimalik vältida sellist obstruktsiooni, kus riigikogu töö peatatakse sisuliselt ja läbi umbusaldusega sidumise on võimalik vältida taolist takistamist," lausus Seeder.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: