Politsei jaoks möödus jaanilaupäev rahulikult

{{1592990100000 | amCalendar}}
Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Politsei jaoks möödus jaanilaupäev tavapärasest rahulikumalt, suuremale turvalisusele aitas kaasa see, et koroonakriisi tõttu ei peetud avalikke jaanitulesid, ütles politsei- ja piirivalveameti (PPA) esindaja.

"Jaanilaupäev ja jaaniöö möödus politsei jaoks töiselt, aga ilma suuremate vahejuhtumiteta. Kui võrdleme eelmiste jaanilaupäeva öödega, siis võib öelda, et tänavune oli rahulikum," ütles PPA operatiivjuht Tago Trei ERR-ile. "Kindlasti oli siin mõjutajaks see, et suuremaid jaanitulesid ei toimunud, vaid pigem olid sellised väiksemad ja lähedaste seltsis peetud jaanituled," lisas ta.

Samuti oli liikluspilt oli rahulikum kui eelnevatel aastatel, tõdes Trei.

"Politsei suurem ressurss on väljas juba reedest saadik ja on väljas kuni selle nädala lõpuni. Just liiklus ongi meil teravdatud tähelepanu all," rääkis politsei operatiivjuht.

Politsei tabas jaanilaupäeval 27 joobes juhti, mida on vähem kui eelnevatel aastatel.

Jaanipäeval aga kasvasid märgatavalt nii inimestelt laekunud vihjed joobekahtlusega juhtide kohta. Samuti kasvas patrullide poolt tabatud joobes juhtide arv.

Tago Trei sõnas, et hommikul kella kuuest kuni õhtuni on politsei saanud inimestelt üle Eesti ligi 40 vihjet joobekahtlusega autojuhtide kohta. "Näha on, et liiklusturvalisus on kõige paremas mõttes inimeste jaoks oluline teema, sest igaüks tahab, et ei tema ega teised liikluses ühegi ohtliku juhi pärast kannatama peaks," märkis ta.

Trei lisas, et politseioperatsioonide, patrullimise käigus tehtud pisteliste kontrollide ja inimestelt laekunud vihjete kontrollimise tulemusel on politsei seni päeva vältel tabanud üle poolesaja alkoholi tarvitanud autojuhi. Neist Ida-Eestis 17, Lääne-Eestis 11, Lõuna-Eestis 18 ning Põhja-Eestis 11 alkoholi tarvitanud juhti.

Alates reedest on PPA kontrollinud kokku rohkem kui 20 000 sõidukijuhi kainust ja ka siin on üldpilt parem kui varasemalt, ütles Trei.

Liikluspildis andsid tooni aga väiksemat avariid, kus sageli sattusid õnnetusse jalgratturid. Teisipäeval toimunud kümmekonnast liiklusõnnetusest kuues oli osaliseks jalgrattur.

"Kokkuvõttes võib öelda, et pühad olid rahulikud ja siinkohal suur tänu kõigile Eesti inimestele, et oldi mõistlikud ja peeti kinni reeglitest, mis praegusel ajal ette nähtud on," ütles PPA operatiivjuht.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: