Otse kell 17.20: Kolme mere välisministrite pressikonverents

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Eesti välisminister Urmas reinsalu Autor/allikas: Raigo Pajula

Eesti, Poola ja Rumeenia välisministrid arutavad teisipäeval Aadria, Musta ja Läänemerega piirnevate riikide omavahelisi ja regionaalseid suhteid, sealhulgas majanduse elavdamist ja arengut. Algusega kell 17.20 annavad ministrid pressikonverentsi, mida saab otsepildis jälgida portaalis ERR.ee.

Pressikonverentsi avab Eesti välisminister Urmas Reinsalu ja lühikeste sõnavõttudega esinevad Poola välisminister Jacek Czaputowicz, Rumeenia välisminister Bogdan Aurescu ning Euroopa välisteenistuse (EEAS) peasekretär Helga Schmid.

Kolme mere algatus on presidentide poolt ellu kutsutud formaat, kus iga-aastased tippkohtumised toimuvad presidentide tasemel. Esimene ministrite tasemel kohtumine toimus eelmise aasta sügisel Poolas.

Eesti initsiatiivil toimuva teise ministrite kohtumise eesmärk on arutada valitsustevahelise koostöö edendamise võimalusi Kolme mere piirkonnas ning täitevvõimu ulatuslikumat kaasamist initsiatiivi, et tõhustada piiriülese koostöö, majanduskeskkonna ja rahvusvaheliste taristuprojektide arendamist.

Eesti on liitunud ka Kolme mere investeerimisfondiga, mille eesmärk on rahastada Kesk- ja Ida-Euroopa ambitsioonikaid taristuprojekte energia, transpordi ja digivaldkondades.

Teisipäeval toimuv välisministrite videokonverents valmistab ühtlasi ette 19.–20. oktoobril Tallinnas võõrustatavat viiendat Kolme mere tippkohtumist ja kolmandat ärifoorumit, mis toob Eestisse riigipead, kõrgetasemelise ärikogukonna ning tippametnikud Euroopast ja Ameerika Ühendriikidest.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: