Ratas peab Pompeoga telefonivestluse

Jüri Ratas telefoniga rääkimas, taustal Eesti kaart suursaartega.
Jüri Ratas telefoniga rääkimas, taustal Eesti kaart suursaartega. Autor/allikas: Riigikantselei

Peaminister Jüri Ratasel on järgmisel nädalal kavas telefonikõnelus USA välisministri Mike Pompeoga.

"Mul on lähipäevadel kavas telefonikõne välisminister Pompeoga," ütles Ratas teisipäeval ERR-i veebisaates "Otse uudistemajast".

Valitsuse pressiesindaja ütles ERR-ile, et vestlus võiks toimuda järgmise nädala teises pooles, kuid täpsemat aega ei ole veel paika pandud.

Ratase sõnul oleks vestluse teemadeks Kolme mere initsiatiivi tippkohtumine, Ameerika Ühendriikide ja Eesti kahepoolsed suhted ning tema soov oleks kindlasti rääkida ka NATO temaatikal.

"Kindlasti ma teen talle ka ettepaneku leida sobilik ajaline aken, et tema või keegi tipptasemel saaks osaleda Kolme mere tippkohtumisel," lisas peaminister.

Ratase sõnul ta mõistab, et novembri algul toimuvad Ameerika Ühendriikides presidendivalimised, mistõttu ei ole suur tõenäosus, et Tallinnasse võiks saabuda USA president.

"Kui see (tippkohtumine - toim.) 19.-20. oktoobril toimub, siis on küsimus, kas see toimub Tallinnas või läbi Tallinnast juhitud videosilla. Vaadataes täna kogu maailma koroonaviirusesse haigestumise pilti, siis kindlasti peame tagama seda, et Kolme mere initsiatiivi üritus toimub. See, kas keegi Ameerika Ühendriikide poolt võiks seal osaleda, ma arvan, et jah - selle nimel me pingutame," rääkis Ratas.

Kolme mere initsiatiivi tippkohtumise pressiesindaja ütles neljapäeval ERR-ile, et otsuse sündmuse toimumise vormi suhtes teeb korraldusktoimkond lähipäevil ning sellest teatatakse uuel nädalal. Korraldustoimkonnas on presidendi kantselei, välisministeeriumi ning majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi esindajad.

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: