Kruiisifirmad ei ole hooaja lõpul Eestisse tulemise plaani veel matnud

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Kruiisilaev Saaremaal. Autor/allikas: Margus Muld/ERR

Tänavu pidi Eestit külastama üle 300 kruiisilaeva. Juuli lõpuni on kõik külastused tühistatud, mõned kruiisifirmad tunnevad aga Tallinna kui sihtkoha vastu ka sel hooajal jätkuvalt huvi.

Tallinna Sadama turundus- ja kommunikatsiooniosakonna juhataja Sirle Arro sõnul oli enne koroonakriisi sadamal käesolevaks hooajaks broneeringuid 334 külastuseks.

"Praeguseks on tühistatud kõik külastused kuni juulikuu lõpuni, suures osas ka augustis ja mõned juba septembris ja oktoobris. Kahjuks tühistamisi saame jätkuvalt igal nädalal," märkis Arro.

Arro sõnul on siiski mõned Euroopa reisijatele keskendunud firmad hakanud juba uurima, et kas ja mis tingimustel kruiisilaevad Tallinna sadamas sel hooajal peatuda saaksid.

"Konkreetseid kinnitusi meil veel ei ole. Igal juhul teevad kruiisifirmad ettevalmistusi ning töötavad välja uusi ja rangemaid juhiseid tervise- ja ohutusnõuetele laevadel," lisas Arro. Nõuete hulka kuuluvad piirangud reisijate arvule, tervisetõendi nõue, kraadimine, desinfitseerimine, distantsi hoidmine, toitlustamine ja muu, mis peaks tagama reisijatele ja meeskonnaliikmetele turvatunde. Sama kehtib ka sadamate kohta.

"Kas laevad meile sel aastal veel jõuavad, sõltub ilmselt paljudest asjaoludest: milline on haigestumus sihtkohtade riikides ning reisijate päritolu riigis, kas reisimisjulgus on taastunud ja kas reisijad on valmis kruiisilaeval ligi nädalat veetma; kas ja millised riigid on lisaks Eestile valmis kruiisilaevasid vastu võtma ja nii edasi," märkis Arro.

Möödunud aastal 27. aprillist kuni 19. oktoobrini kestnud kruiisihooaja jooksul peatus Tallinnas 75 kruiisilaeva kokku 338 korral, mis tõid Tallinnasse rekordilised 656 087 reisijat ehk üle 21 000 reisija rohkem kui aasta varem. Kruiisilaevakülastuste arv oli aasta varem aga samuti 338.

Kolmandik Tallinnat külastanud kruiisituristidest oli pärit Saksamaalt, viiendik Ameerika Ühendriikidest ja kümnendik Suurbritanniast. Kokku külastati Tallinnat 175 riigist.

Tallinna Sadama poolt opereeritavas Saaremaa sadamas peatusid mullu kruiisilaevad seitse korda ja tõid saarele kokku 3 836 huvilist. Neist valdav enamus oli samuti pärit Saksamaalt.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: