Koroonaviirusega nakatunute arv Venemaal läheneb poolele protsendile rahvastikust

Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin (keskel, ilma maskita)
Riigiduuma esimees Vjatšeslav Volodin (keskel, ilma maskita) Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaal tõusis registreeritud koroonaviirusega nakatunute arv üle 700 000, mis tähendab, et nakatunute osakaal riigis hakkab lähenema poolele protsendile.

"Viimase ööpäeva jooksul leidis Venemaal kinnitust 6562 COVID-19 nakkust 84 regioonis," teatas operatiivstaap kolmapäeval ja lisas, et 1812 juhtu olid sümptomiteta.

Venemaal on nüüdseks registreeritud ühtekokku 700 792 koroonanakkust. COVID-19 tõttu on surnud 10 667 inimest, neist 173 viimase ööpäeva jooksul.

Moskvas lisandus ööpäevaga 621 uut nakkusjuhtu, suri 28 inimest.

Venemaal on koroonaviirusest paranenud 472 511 inimest. Praegu on aktiivseid nakkusjuhte 217 614.

Venemaa on nakatumiste arvult USA, Brasiilia ja India järel maailmas neljandal kohal.

Arvestades, et Venemaa rahvaarv on umbes 143 miljonit, tähendab nakatunte koguarvu tõus üle 700 000, et 0,5 protsenti ehk iga 200. venemaalane on nakatunud koroonaviirusega.

Riigiduuma esimees: koroonaviirust on põdenud 35 saadikut

"Tänase päeva seisuga on neid, kes on haiguse läbi põdenud või omandanud antikehad 35. Seda on palju," ütles Vene parlamendi alamkoja, riigiduuma, esimees Vjatšeslav Volodin kolmapäeval täiskogu istungil.

Arvestades, et riigiduumas on 450 saadikut, tähendab see, et antikehad on 7,8 protsendil duumasaadikutest.

Riigiduuma saadikute korrapärane testimine toob välja need, kes põdesid koroonaviiruse tõbe haigusnähtudeta, ütles Volodin.

Ta märkis, et igal testimisel tuvastatakse antikehad omandanud saadikuid. "Viimase testimise ajal leiti kolm antikehadega saadikut," ütles Volodin.

Liberaaldemokraatliku Partei juhi Vladimir Žirinovski üleskutsele lülitada viiruse leviku tõkestamiseks välja saali õhutussüsteem, vastas Volodin, et enneolematus kuumuses on saadikutel kuus tundi õhutuseta saalis olla võimatu ja tuleb kasutada kõiki muid ohutusmeetmeid.

"Siin peab valima - kas ilma õhutuseta ja mitte üle kahe tunni või ventilatsiooniga ja ohutusmeetmetega: maskides, kinnastes, et mitte seada naabreid ohtu," ütles esimees.

Ta mainis Žirinovskile viidates, et tihti mitmesugustes jutusaadetes esinevate saadikute seas on COVID-19-sse nakatunuid rohkem kui muude hulgas.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax – BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: