Vene saatkond: aastaid kestnud ennustused Venemaa rünnakust pole täitunud ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vene saatkond Tallinnas Pikal tänaval.
Vene saatkond Tallinnas Pikal tänaval. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti ja teiste Balti riikide analüütikute aastate jooksul tehtud ennustused Venemaa peatsest agressioonist ei ole täitunud ning seepärast tasuks need lõpetada, leiab Vene saatkond neljapäeval meediale saadetud kommentaaris.

"Kui palju jõupingutusi tehakse, et tõestada, justkui täna-homme saab Baltikum "agressiivse" Venemaa ohvriks. Ja nii aastast aastasse. Üldiselt näib, et kurikuulsa admiral James Forrestali kummitus on kindlalt asunud kohalikesse kõrgetesse kontoritesse ja nende asukate peadesse," kirjutas Vene saatkond Tallinnas.

"Otsustades selliste ennustuste põhjal, oleks Eesti pidanud olema juba kaotanud oma iseseisvuse, suveräänsuse ja leidma end sellise vihatud naabri võimuses. Kuid aeg möödub ja äsja sündinud oraaklite prognoosid ei täitu ega täitu. Oleks õigustatud kahetseda asjata kaotatud aega ja raisatud paberimägesid," tõdes Vene diplomaatiline esindus.

"Kas seda arvestades ei tasuks selliste "analüütikute" mõtlemisaparaadi jõupingutused suunata teisale - tegutseda mõlemapoolselt lugupidava dialoogi rööpas, sihiga otsida kahte naaberriiki ühendavaid teemasid, et vastastikku kasuliku koostöö abil mõlema riigi rahvastele kasulik olla?" küsis saatkond.

Vene saatkond viitas oma kommetaaris, et see on vastuseks mitmetele hiljutistele artiklitele Venemaa teemadel, kus väideti ajendatuna juuli algul peetud Vene põhiseaduse muutmise rahvahääletusest ning president Vladimir Putini artiklist, et Venemaa on võtnud suuna impeeriumi taastamisele ning püüdleb agressiivselt üleilmse mõju saavutamise suunas.

Putin väitis ajakirjas National Interest avaldatud artiklis Teise maailmasõja ja selle järelmite kohta, et Balti riigid liitusid Nõukogude Liiduga lepingulisel alusel valitud rahvaesinduste nõusolekul ning see oli kooskõlas toonase rahvusvahelise ja siseriikliku õigusega. 

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: