Horvaatia ja Bulgaaria liikusid reedel euroalaga ühinemise suunas

Horvaatia ja EL
Horvaatia ja EL Autor/allikas: Wikipedia

Euroopa Liidu liikmesriigid Horvaatia ja Bulgaaria astusid reedel suure sammu ühisvaluutaga euro liitumise suunas.

Euroala 19 liikmesriigi rahandusministrid ja Euroopa Keskpanga (ECB) president Christine Lagarde nõustusid kahe Euroopa Liidu liikme astumisega nõndanimetatud euro ooteruumi ehk ühineda vahetuskursi mehhanismiga ERM II. 

Enne kui EL-i liikmesriik saab euroga liituda, peab selle valuuta püsima kõikumisvahemikus pluss või miinus 15 protsenti euro vastu ja seda vähemalt kaks aastat. 

Nõusolek Bulgaaria leevi ja Horvaatia kuna liitumiseks ERM II-ga tugines nende riikide "kindlatel lubadustel" püüelda jätkusuutliku majanduskasvu poole, teatas ECB avalduses. 

Sealjuures lubasid kaks kandidaatriiki jõustada rahapesuvastaseid meetmeid, ettevõtete maksejõuetuse regulatsioone ning meedet riigifirmade juhtimise kohta. Samuti tuleb Bulgaarial ja Horvaatial hoida kontrolli all inflatsiooni, eelarve puudujääke ning riigivõlga. 

"Bulgaaria ja Horvaatia on täna astunud suure saamu teel euroalaga liitumise suunas. Ma õnnitlen neid ja tervitan nende jätkuvaid poliitpüüdlusi," ütles Lagarde avalduses. 

Allikas: AP-BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: