Habarovskis protesteerisid kümned tuhanded kuberneri vahistamise vastu

Foto: SCANPIX/Reuters/Aleksandr Kolbin

Venemaal Habarovski linnas tulid kümned tuhanded inimesed tänavatele, et protesteerida populaarse krai kuberneri Sergei Furgali vahistamise ja mõrvades süüdistamise vastu. Kohalikud peavad seda Moskva kättemaksuks.

Venemaa Kaug-Idas Habarovskis ja selle lähedastes väikelinnades toimusid meeleavaldused, kus nõuti Habarovski krai populaarse kuberneri Sergei Furgali vabastamist.

Mehe võtsid uurijad kinni neljapäeval ja viisid Moskvasse Basmannõi kohtusse, kus talle esitati reedel süüdistused.

Venemaa uurimiskomitee pressiesindaja Svetlana Petrenko ütles, et uurimise algatamine Furgali vastu on uurimiskomitee viimaste aastate pika ja raske töö tulemus, keskendudes tõsistele kuritegudele, mille korraldasid organiseeritud kuritegelikud rühmitused Habarovski krais ja Amuuri oblastis 2004.-2005. aastal. Uurimise kohaselt organiseeris Furgal ettevõtjate mõrvakatseid ja mõrvu.

Sergei Furgal eitas süüdistusi. Basmannõi kohus määras ta kaheks kuuks eeluurimisvanglasse.

Tema toetuseks tuli laupäeval Habarovski tänavatele oli eri hinnanguil 20 000 kuni 35 000 inimest.

"Mul on kõrini, kaua me seda kannatame. Valisime tema ja Putin hakkas kartma. Nüüd ta vangistab iga vastase oma võimuga. Ta nullis kõik ju ära. Ma olen vaba inimene oma riigis ja meil on õigus teha häält," ütles üks protestijatest.

Juba on korraldatud petitsioon Furgali vabastamiseks, millele on alla kirjutanud 40 000 inimest. Elanike arvates on tegemist Moskva kättemaksuga, kuna Sergei Furgal võitis kaks aastat tagasi valimistel võimuparteid Ühtne Venemaa, kogudes 70 protsenti häältest.

"See, mis toimub Venemaal, on täiesti ennekuulmatu. Oleme muutunud 1937.-1939. aastate totalitaarseks ühiskonnaks ja repressioonideks," ütles Ohhinski linnaosa endine vanem Sergei Gusev.

Habarovskis toimunud meeleavaldus on viimaste aastate suurim piirkonnas, vähemalt nii väidavad kohalikud portaalid.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: