Putin pani protestidest haaratud Habarovskis ametisse uue kuberneri

Habarovski uueks kuberneriks esitatud Mihhail Degtjarjov.
Habarovski uueks kuberneriks esitatud Mihhail Degtjarjov. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaa president Vladimir Putin esitas oma kandidaadi Habarovski kuberneri kohale, mille eelmise kuberneri Sergei Furgali hiljutine vahistamine vallandas regioonis laiaulatuslikud meeleavaldused.

Putin tegi ettepanku kuberneriks asuda riigiduuma saadikule Mihhail Degtjarjovile, kes on nagu ka Furgal Venemaa Liberaaldemokraatliku Partei (LDPR) liige.

Furgal vahistati 9. juulil, teda süüdistatakse käsu andmises kahe ärimehe tapmiseks 15 aastat tagasi. Vene võimupartei poliitiku vastaskandidaadina 2018. aastal kubernerivalimised võitnud Furgal eitab süüdistusi, tema toetajate sõnul on need poliitiliselt motiveeritud.

Putin vabastas esmaspäeval ametlikult Furgali ametist ning nimetas tema kohusetäitjaks Degtjarjovi. Furgali vabastamist põhjendati usalduse kaotusega.

Riigiduuma liige Degtjarjov võttis presidendi ettepaneku vastu ning teatas, et on koheselt valmis Habarovskisse sõitma.

Furgal jääb Moskva Basmannõi kpohtu otsusega vahi alla 9. septembrini.

Furgal on tema suhtes esitatud süüdistused tagasi lükanud.

Habarovskis ning ka teistes Venemaa Kaug-Ida linnades on korraldatud osavõtjaterohkeid meeleavaldusi Furgali toetuseks. Habarovskis toimus ka esmaspäeval miiting.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: