Habarovski meeleavaldused levivad ka teistesse Vene Kaug-Ida linnadesse

Meeleavaldaja Habarovskis kuberner Sergei Furgali toetuseks.
Meeleavaldaja Habarovskis kuberner Sergei Furgali toetuseks. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

Habarovskis juba üle nädala kestvad meeleavaldused sealse kuberneri toetuseks on levinud ka teisesse Venemaa Kaug-Ida suurlinnadesse.

Pühapäeval algasid toetusaktsioonid mõrvasüüdistusega vahistatud Sergei Frugalile Habarovski kõrval ka Vladivostokis ja Amuuri-äärses Komsomolskis.

Habarovskis kogunesid inimesed keskpäeval Lenini-nmelisele väljakule hoolimata 30-kraadisest palavusest.

Vladivostokis kogunes rahvas nõukogude võimu eest võidelnute ausamba juures. Meeleavaldajad hoidsid plakateid ja hüüdsid loosungeid kuberneri ja naaberregiooni elanike toetuseks. Politsei hoiatas meeleavaldajaid valjuhääldites kaudu sanktsioneerimata miitingul osalemise eest ähvardava karistusega.

Vladivostoki võimud alustasid samal väljakul selle desinfitseerimist, viidates viiruse leviku ohule.

Sanktsioneerimata miiting algas ka Komsomolskis, teatas Interfax oma korrespondente vahendades. Ajaleht The Siberian Times lisas, et kogunemisi on ka Amurski ja Bikini linnas.

Habarovskis kestavad meeleavalduse Furgali toetuseks juba üheksandat päeva.

Furgal vahistati eelmisel nädalal, teda süüdistatakse käsu andmises kahe ärimehe tapmiseks 15 aastat tagasi. 2018. aastal kubernerivalimised võitnud Venema Liberaaldemokraatlikusse partei (LDPR) liige Furgal eitab süüdistusi, tema toetajate sõnul on need poliitiliselt motiveeritud.

Eelmisel laupäeval oli meeleavaldajaid ligikaudu 35 000, meeleavaldused jätkusid ka nädala sees. Laupäeval oli eri hinnangutel meeleavaldajaid kümneid tuhandeid.

Hiina piiri lähedal asuvas Habarovskis elab ligikaudu 600 000 inimest.

Meeleavaldused toimuvad ilma võimude loata, kuid AFP ja BBC vahendasid, et politsei ei ole üritanud meeleavaldusi laiali ajada.

Furgal kuulub Vladimir Žirinovski juhitavasse liberaaldemokraatlikusse parteisse ning ta valiti kuberneriks kaks aastat tagasi, kui ta edestas valimistel selgelt Putini juhitava Ühtse Venemaa kandidaati.

Vene sõltumatu kanali Štab filmitud videoreportaažis väljednasid mitmed inimesed otsest vastuseisu Venemaa valitsusele ja president Vladimir Putinile.  

TASS-i andmetel nimetab Putin lähiajal ametisse uue kuberneri.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: