Koroonajärgne ilukirurgiabuum on tabanud ka Eestit ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Operatsioonilaud.
Operatsioonilaud. Autor/allikas: SCANPIX/Wavebreakmedia Premium

Koroonaviirusest tingitud piirangud ja jätkuv töö kodukontoris on suurendanud huvi plastilise kirurgia järele nii välismaal kui ka Eestis. Kodukontor sunnib ühest küljest inimesi päev otsa videokõnes enda pilti vaatama, samas pakub ka võimalust protseduurijärgselt kodus taastuda.

Clinica tegevjuhi ja kirurgi Peep Pree sõnul sulgesid ilukliinikud oma uksed juba enne valitsuse korraldust, sest selline korraldus tuli esmalt rahvusvahelise esteetilise kirurgia ühingu poolt. "Annulleerisime kõik operatsioonid juba poolest märtsist," märkis ta.

Pree märkis, et ettevaatlikkus on põhjendatud, kuna meditsiinikogukonnale pole tänaseks lõplikult teada, mida viirus organismiga teeb. "Kuna meie tegeleme kirurgiaga, siis peame viima ohtlikkuse miinimumini," lisas ta.

Mõned kliinikud, kelle omanikud pole kirurgid ega kuulu ühingusse, järgisid turuolukorda ja töötasid edasi. Teised kliinikud jätkasid aga ettevalmistusi protseduurideks piirangute lõdvenemise korral ning andsid jätkuvalt konsultatsioone telefoni ja interneti vahendusel.

"Pärast taasavamist on meil vähemalt meie kliinikus huvi tõus märgatav," sõnas Pree. Tema sõnul on see analoogne olukorrale USA-s, kus on paljudes kliinikutes broneeritud ajad kuni aasta lõpuni. "See on lausa kümnetes kordades huvi tõus."

Pree sõnul on patsiendid, kelle ajad eriolukorras tühistati, praeguseks oma protseduurid läbinud, jälgides seejuures terviseameti seatud soovitusi. Osad neist tingimustest on tänaseks leevenenud, soovitused nägid ette põhjalikku patsiendi tervisekontrolli ja ka koroonaviiruse testi 48 tundi enne operatsiooni.

"Kindlasti on huvi rohkem. Kolleegid Ameerika ajakirjas arvavad, et kui inimesed karantiini ajal tegid palju kodukontori tööd, oma pilt oli ekraani peal - ja paljudele meile ei meeldi isegi peeglisse vaadata - kui sa kohustuslikus korras kaheksa tundi pead oma nägu ekraanil vaatama ja kolleeg ekraanil on krapsakama välimusega, torkab see rohkem silma," rääkis Pree.

"Ega see kodukontori töökorraldus ei ole kadunud ja vaevalt et kaobki, inimesed saavad aru, et iluoperatsioonijärgselt on vaja taastumisaega ja kodukontoris töötades saab ju "kaamera katki minna". Nii arvavad kolleegid laiast maailmast, aga see on loogiline," märkis ta.

Pree märkis, et kasvanud huvist hoolimata on kliinik hetkel tavapärasel suvisel kollektiivpuhkusel, kuna Eesti inimesed ei soovi keset suve noa alla minna ning inimesed eelistavad suve nautida ja määravad operatsiooniaegu sügisesse.  

Ilukirurgia huvilistel on raha, kuid pole aega

MM-kliiniku plastikakirurg Mare Malva sõnul oli ka nende kliinik eriolukorras 10 nädalat kinni.

Malva tõi välja, et kirurgiahuviliste hulk ei ole vähenenud, küll aga on ka inimesi, kes on kaotanud sissetuleku ja lõikused edasi lükanud. Ta kinnitab, et kodus püsida võimaldav töökorraldus julgustab siiski inimesi lõikusele tulema.

"See pidigi olema üsna suur trend. Inimestel, tundub, et raha on, aga aega ei ole. Kodus töötades on nii paljud saanud just nüüd tulla, kuna on saanud kodus olla," lisas ta.

Kõige populaarsemateks lõikusteks, mille vastu inimesed jätkuvalt ka huvi tunnevad, on Malva sõnul silmalaugude korrigeerimine ning rinnaoperatsioonid.

"Inimesed mõtlevad sügisesse. Praegu käivad konsultatsioonides ja aja panevad sügisesse," sõnas ta. Ka Malva kinnitab, et pigem välditakse suviseid lõikusi, kuna siis ei saa ujuma minna ega suve nautida.

Medemise nahakliiniku turundusjuhi Anete Advelki sõnul taasavas kliinik oma tegevuse maikuus väiksemas mahus ja piiratud protseduurivalikuga, klientide huvi oli aga üllatavalt suur.

"Spetsialistide graafikud täitusid kiirelt ja pikaks ajaks. Eelmisest aastast kõrgem täituvus on säilinud tänaseni," märkis ta.

Advelki sõnul teostab kliinik praeguseks juba koguvalikus neid protseduure, mida päikeseline ilm lubab.

Ka Medemise kliinik saab kinnitada karantiinijärgset huvi kasvu, samas ei ole võimalik öelda, kas see tuleneb võimalusest kodukontoris taastuda.

"Huvi kasvamist on märgata küll, seda näitab eelnevatest aastatest kõrgem külastatavus. Kuna paljud meie protseduurid ei nõua pikka taastumisaega, siis ei oska öelda, kas see just kodukontori tõttu nii on. Oma klientidega suheldes oleme mõistnud, et inimesed soovivad igapäevasesse rütmi naasta ja oma naha eest hoolt kanda," märkis ta.  

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: