Prantsusmaal peab järgmisest nädalast avalikus siseruumis maski kandma

Tervishoiuminister Olivier Veran.
Tervishoiuminister Olivier Veran. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Prantsusmaa muudab järgmisest nädalast maskikandmise suletud avalikes ruumides kohustuslikuks, teatas valitsus neljapäeval pärast seda, kui oli teada antud suurenenud COVID-19 nakatunute arvust.

Kui seni kehtis maskikandmise kohustus ühistranspordis, siis nüüdsest on see kohustuslik kõigis siseruumides asuvates avalikes kohtades, ütles senatile riigi peaminister Jean Castex.

Tervishoiuminister Olivier Veran juhtis varem tähelepanu märkidele viiruse naasmisest, mis on Prantsusmaal nõudnud seni enam kui 30 000 elu.

"Mõningates Pariisi haiglates on täheldatud leebeid märke pandeemia naasmisest, mistõttu julgustan prantslasi jääma viiruse suhtes erakordselt tähelepanelikuks ja aktiivseks," ütles ta riiklikule raadiokanalile.

Kolmapäeval avaldatud andmete kohaselt viidi Prantsusmaal viimase ööpäeva jooksul haiglaravile 113 uue koroonaviiruse patsienti ning intensiivravile 17 uut patsienti.

Seni kõrgeim ühel päeval haiglaravile viidud patsientide arv oli 4281 inimest aprillis.

Verani sõnul on haiglaravile saadetavate patsientide arvu suurenemine ning sagenenud telefonikõned hädaabiliinile märgid sellest, ehkki veel mitte murettekitavad, et on vaja pöörata "erilist tähelepanu" epideemia suurenemise võimalusele.

Prantsusmaa on alles toibumas nädalatepikkustest riigiülestest liikumispiirangutest COVID-19 epideemia piiramiseks, mis tekitas suure koormuse riigi haiglasüsteemile.

Kuigi liikumispiirangud aitasid vähendada nakatumiste kõverat, tekitasid nad Castex' sõnul sügava majanduslanguse.

Aastaks 2020 ennustatakse Prantsuse majandusele 11 protsendilist kahanemist.

Kuigi enamus Prantsusmaa ettevõtetest on uuesti avatud, on osa tegevustest siiski piiratud ning valitsus on palunud rahval käituda vastutustundlikult, et takistada viiruse teise laine teket.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: