Kredex avas uue korterelamute rekonstrueerimistoetuse taotlusvooru

Vaade Tallinna korterelamutele.
Vaade Tallinna korterelamutele. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

20. juulist avanes taotlemiseks Kredexi erakorraline korterelamute rekonstrueerimistoetus, millega ühistud ja omavalitsused saavad kortermajad terviklikul rekonstrueerimisel toetust olenevalt piirkonnast 30-50 protsenti tööde maksumusest.

Toetust saavad taotleda kohalikud omavalitsused ja korteriühistud üle Eesti nende elamute korrastamiseks, mis on valminud enne 2000. aastat.

Toetust saab Tallinnas  ja Tartus küsida 30 protsenti ning nendega külgnevates piirkondades ja teistes linnades, kus kinnisvara turuväärtus on kõrgem kui 500 eurot ruutrmeetrile, on toetusmäär 40 protsenti. Ülejäänud Eestis saab toetust 50 protsenti kuludest.

KredExi eluaseme- ja energiatõhususe osakonna juhi Triin Reinsalu sõnul on erakorralise taotlusvooru maht suure huvi tõttu varasemast kordi suurem.

"Huvi korterelamu tervikliku rekonstrueerimise vastu on viimase viies aastaga oluliselt kasvanud, mistõttu on seekord taotlusvooru maht eelmise vooruga võrreldes enam kui kaks korda suurem. Taotlusi võetakse vastu jooksvalt rahaliste vahendite lõppemiseni," märkis Reinsalu. 

Kogu taotlusvooru maht on 71 miljonit eurot. Toetuse maksimaalne summa taotleja kohta elamu täielikul rekonstrueerimisel on miljon eurot.

Eelmise korterelamute rekonstrueerimistoetuse 28,5 miljoni euro suurune taotlusvoor lõppes 13. juulil ning sellele esitati 191 taotlust kogusummas 61,7 miljonit eurot. Kokku on korterelamud investeerinud renoveerimisse KredExi rekonstrueerimistoetuse abil alates 2015. aastast 305 miljonit eurot.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: