Rally Estonia teeb Lõuna-Eesti teedele uuenduskuuri

Ott Tänak Lõuna-Eesti teedel
Ott Tänak Lõuna-Eesti teedel Autor/allikas: Henri Rump

26 kilomeetrit Lõuna-Eesti teid saavad Rally Estonia kiiruskatsete eel uue näo ning korrastava hoolduse peale katseid.

Peaminister Jüri Ratas ütles kolmapäeval Kuku raadios, et Rally Estonia eelarvesse on sisse kirjutatud kiiruskatsete teede taastamine.

"Nad taastavad teed paremal kujul, kui oli nende seisund enne rallit. Ma tean isegi seda, et on palutud, et kas siin või seal võiks ka kiiruskatse teha, et tee saaks pärast rallit paremaks," sõnas Ratas.

Rally Estonia kiiruskatsete valmisoleku eest vastutav Urmas Roosimaa ütles neljapäeval ERR-ile, et nende poole ise pöördutud siiski ei ole, kuid tõepoolest on katsete keskmise kiiruse ohjes hoidmiseks otsitud trajektoore nii avalike kui ka erateede hulgast, mis ka rallikõlbulikuks muudetakse. Sellest eesmärgist lähtudes saab 26 kilomeetrit Lõuna-Eesti teid omale praegusest parema seisukorra ning tegevuste hulka kuulub tema sõnul ka rallijärgne hooldus ehk taastamine rallieelsesse uuendatud seisu.

"Selge on see, et ralliga saavad teed vähemal või rohkemal määral pihta ehk need tuleb ka pärast rallit ära hooldada. Selleks on meil tegelikult kohe, kui ralli kiiruskatse lõpeb, ootamas teehöövel, mis teeb esmasilumise," selgitas ta, et esmatähtis on teha tee uuesti läbitavaks ning seejärel korrastatakse võimalikud suuremad kahjud.

Roosimaa sõnul on teetööde teostamiseks kaasatud viis maanteameti poolt aktsepteeritud ettevõtet ja tööd võiksid tema hinnangul tehtud saada umbes kolme nädala jooksul peale kiiruskatsete lõppemist.

Veel lisas ta, et kohalike elanike heaoluga arvestamiseks tehakse tolmutõrjet, samuti kuulub Rally Estonia meeskonda rühm, kes on valmis jooksvalt reageerima näiteks kahjustada saanud haljasalade korrastamiseks.

Elva vallavanem: ralli on oluline nii inimestele kui ka ettevõtetele

Rally Estonia 2020 Karste kiiruskatse uus teelõik ootab nn laagerdumist Autor/allikas: Erakogu

 

Eelmisel aastal linnakatset võõrustanud Elva vallavanem Toomas Järveoja ütles ERR-ile, et Elva valla teid on sel korral kiiruskatsete jaoks kasutusele antud 13 kilomeetri ulatuses, sealhulgas 3,5 kilomeetrit on eraomandis, ning praeguse seisuga on maha märgitud erinevad vajalikud kohad ralli jaoks. Rallijärgsele korrastusele kuulub tema sõnul kogu katse trass.

Järveoja märkis, et Elva valla jaoks on seesuguse suursündmuse toimumine väga oluline ja inimestel on ralli vastu väga suur huvi. Ta tõi näiteks eelmise aasta Elva linnakatse, mida ralli korraldaja andmetel käis vaatamas 13 375 inimest, jäädes napilt alla Elva valla elanike arvule (14 624 elanikku 1. juuli seisuga).

"Kindlasti on ralli sellisel kujul toimumine väga suur võimalus ka meie ettevõtete ja inimeste jaoks. Ühelt poolt annab see võimaluse erinevatele ettevõtetele, aga kindlasti on sama oluline rallilt saadav emotsioon ja kaasaelamine. Kindlasti ei tasu unustada sedagi, et praegune ralli maailmameister Martin Järveoja on pärit Elvast ning usun, et kodupublik ootab rallit ka seetõttu pikisilmi," ütles Toomas Järveoja.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: