Rally Estonia võistluskeskuseks saab ERM

Foto: Ülo Josing/ERR

Eesti rahva muuseumist saab septembris toimuva ralli MM-etapi võistluskeskus, mis võõrustab masinaparki ning ava- ja lõputseremooniaid. Muuseum suletakse ralli ajaks.

Algselt soovisid ralli maailmakarika etapi korraldajad, et ERM oleks lausa kümneks päevaks WRC ralli ajal suletud. Pärast teisipäevast koosolekut ERM-iga lepiti aga esialgu kokku viies päevas. Seega on rallituristidel võimalik Eesti ajalooga tutvuda vaid enne või pärast WRC etappi, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Muuseum suletakse viiruseohu tõttu. "Paraku peame arvestama hetkel veel kehtiva viiruspuhanguga erinevates Euroopa riikides ja peame veenduma, et kogu ERM ja kõik ERM-i töölised ja siin töötavad ametnikud, pluss rallipark oleks turvaline. See on see, mis seab ka võistlusele piirangud ja see on ka osaliselt tingitud, miks me ERM-i osaliselt peame sulgema," selgitas Rally Estonia võistluste juht Silver Kütt.

Kuigi kriisi tõttu pea miljonilise majandusliku kahju saanud ERM jääb ilma võimalusest rallituristide pealt teenida, siis on muuseumi direktor Alar Karis nõus, et võimalikku puhangut muuseumis tuleb vältida.

Karise sõnul on küll ralliga seotud inimestele plaanis muuseumit tuvustada.

"Neile inimestele, kes tulevad siia - rallimeeskonnad, rallisõitjad ise - on võimalik teha siin paar päeva järjest ekskursioone, kui neil huvi on. Ja minu kõige parema teadmise juures enamus rallituriste on pärit Eestist või lähiriikidest, selles mõttes neil on alati võimalus tulla siia pärast rallit vaatama ja tutvuma selle kohaga, kus Tänak loodetavasti ralli võidab," rääkis Karis.

Ta lisas, et WRC etapile eelneval perioodil loodetakse korraldajatega ERM-i püsti panna ka ralliteemaline näitus.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: