USA õhujõud harjutasid Mustal merel raketilöökide andmist

Tiibrakett JASSM.
Tiibrakett JASSM. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Itaalia Aviano õhujõududebaasist lähtunud USA hävitajad F-16 harjutasid Mustal merel tiibraketilöökide andmist, edastas USA õhujõudude Euroopa väejuhatus.

"Hävitajad F-16 harjutasid taktikaliste õhk-maa tiibrakettide JASSM kasutamist," seisis teates, "JASSM on ülitäpne kaugmaarakett tähtsate ja hästi kaitstud sihtmärkide tabamiseks. Nende kasutamise harjutamine suurendab õhujõudude valmidust ja heidutuse võimalusi."

Kolmapäeval toimunud lendudesse kaasati tankurlennukid KC-135 Stratotanker, mis varustasid hävitajate kauglende, droonid MQ-9 Reaper ja allveelaevaseirelennuk P-8A Poseidon.

Lisaks osales õppusel Euroopa erioperatsioonide väejuhatuse lennuk MC-130J Commando II, et harjutada eriükskuste kohaletoimetamist.

Lennud toimusid koordineeritult USA-Ukraina mereõppusega Sea Breeze, mis käib parasjagu Musta mere loodeosas.

"Musta mere operatsioonid soodustavad selle piirkonna stabiilsust. Meie ühine kohalolek tugevdab suhteid liitlaste ja partneritega, saates samas igale võimalikule vaenlasele sõnumi, et oleme kollektiivkaitsele ustavad ja valmis reageerima ka keerulistes julgeolekuoludes," ütles USA Euroopa ja Aafrika väe õhujõudude  ülem kindral Jeffrey Harrigian.

Vene riigikaitse juhtimiskeskus edastas, et avastas kolmapäeval Musta mere kohal patrulliva USA allveelaevaseirelennuki P-8A Poseidon ja lähetas seda saatma Musta mere laevastiku õhutõrjejõudude hävitajad. Vene piiri rikkumist ei lubatud, lisas keskus.

Lääne lennundusportaalide andmeil lendas P-8A Poseidon õppuse Sea Breeze toimumisalal, lähenedes Krimmile ja Sevastopolile 35 km kaugusele.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: