Emor: juulis taastusid erakondade koroonakriisi eelsed toetused

Emori reitingunumbrid.
Emori reitingunumbrid. Autor/allikas: Kantar Emor

Kantar Emori uuringu järgi kerkis Reformierakonna toetus juulis 31 protsendile, mis on sama kõrge tase kui enne koroonakriisi. Keskerakond jäi Emori küsitluses aga alla EKRE-le.

Reformierakonna toetus langes koroonakriisi ajal mais 24 protsendile, kuid on kahel viimasel kuul taas kõrgemale kerkinud - juunis toetas suurimat opositsiooniparteid 28 ja juulis 31 protsenti.

Vastupidiselt on läinud Keskerakonna toetusega, mis kerkis Emori küsitlustes koroonakriisi ajal mais 20 protsendile, kuid on sealtpeale veidi langenud - juunis 19 ja juulis 17 protsendile.

Üsna sarnane on olnud viimastel kuudel ka EKRE toetuskõver, mis kerkis koroonakriisi ajal ja on langenud kahel viimasel kuul. Mais oli EKRE toetus Emori küsitluses 22, juunis 19 ja juulis 18 protsenti.

Kantar Emori juhtekspert Aivar Voogi sõnul on kahe populaarsema koalitsioonierakonna kukkumise põhjuseks olnud sisetülid valitsuses, mis kindlasti ei mõjunud kummagi erakonna kuvandile hästi.

Emori reitingunumbrid. Autor/allikas: Kantar Emor

 

Emori küsitluses on jätkuvalt väga kõrge parlamendivälise Eesti 200 toetus - juulis oli neil toetajaid 14 protsenti. Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda toetas üheksa ja Isamaad kuus protsenti.

Valimiskünnise alla jääksid nii Rohelised kolme kui ka Elurikkuse Erakond ühe protsendiga. Viimasega ühinemisplaane pidava Vabaerakonna toetus on alates veebruarist olnud Emori küsitlustes alla ühe protsendi.

Aivar Voog märkis, et kui vahepealne koroonakriis võimaldas koalitsioonierakondadel rohkem meediakajastusi saada ning nende summaarne reiting tõusis maikuus 46 protsendini, siis nüüdseks on see kukkunud 41 protsendie. Kahe opositsioonipartei kogutoetus oli 40 protsenti ehk sisuliselt sama.

Emori reitinguid pikemas vaates saab vaadata siit.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: