Artur Talvik: rohelised on teinud taktikalisi vigu

Foto: Anna Aurelia Minev/ERR

Erakonna Eestimaa Rohelised hiljutine otsus nõuda inkassofirma abil endistelt liikmetelt liikmemaksu ajas harja punaseks mitmetel Elurikkuse Erakonna liikmetel, kes varem kuulusid roheliste ridadesse, tunnistas Artur Talvik.

Talvik kommenteeris Vikerraadio saates Uudis+ Elurikkuse Erakonna ja Vabaerakonna ühinemise plaane ning seda, kas kolmandaks osapooleks võiks tulla ka Eestimaa Rohelised.

Endine Vabaerakonna esimees ja praegune Elurikkuse Erakonna lihtliige Talvik tunnistas, et rohelised on teinud viimasel ajal taktikalisi vigu. Ta rääkis, et mitmed Eestimaa Roheliste erakonna lihtliikmed, aga ka juhatuse liikmed on toetanud keskkonnakaitsega tegeleva ühenderakonna teket, aga siis on erakonna tasandil tehtud prohmakaid.

"Näiteks roheliste juhatuse otsus, et oma rahaprobleemide leevendamiseks peaks saatma oma endistele liikmetele peale inkasso. Meil Elurikkuse Erakonnas on palju endisi roheliste liikmeid ja see ajas neil harja väga punaseks. Sellised erakondade ühinemise läbirääkimised on alati väga hellad ja kui hellal perioodil tehakse nii valusaid prohmakaid, siis mõjub see halvasti," sõnas Talvik.

Talvik ütles, et Elurikkuse Erakond tekkis eelmistel valimistel just sellest, et enne valimisi sooviti Vabaerakonna ja roheliste ühendamist, aga sellest ei tulnud midagi välja.

"Nüüd võiks just Elurikkuse Erakond olla selline ühendav lüli. Tunnetan, et roheliste poolt on huvi olemas, aga nad on natuke vanas parteilises mõtlemises kinni ja ennast ära sellega tsementeerinud. Neil tuleks vanadest märgisüsteemidest end lahti lasta," soovitas Talvik.

Parlamendivälised Vabaerakond ja Elurikkuse Erakond on jõudnud väga lähedale kahe erakonna ühinemisele. Rohelised korraldavad aga esmalt erakonnasisese küsitluse, kas võtta ühinemistee ette.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: