Prantsuse katedraali põlengus kahtlustatav tunnistas end süüdi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1595735460000 | amCalendar}}
Foto: SCANPIX / IMAGO

Prantsusmaal Nantes'i gooti katedraali süütamises süüdistatud altariteenija tunnistas end süüdi, teatas tema advokaat.

Tuli puhkes 18. juulil, mõni tund pärast seda, kui altariteenija hoone ööseks sulgenud oli. Kohaliku tuletõrje teatel purunesid tulekahjus kiriku vitraažaknad ja hävis orel, katus tules kannatada ei saanud.

Katedraali tulekahju uurinud politseinikud olid mehe nädala algul vabastanud, kuid pidasid ta laupäeval taas kinni. Ööl vastu pühapäeva viidi ta eeluurimisvanglasse.

Ülekuulamise käigus tunnistas altariteenija kiriku põlema panemise üles, ütles tema advokaat Quentin Chabert.

"Ta võttis omaks tema vastu esitatud süüdistused, mis nagu prokurörid viitasid, on hävingu ja kahju põhjustamine tulega," ütles advokaat raadiole France Inter. "Ta kahetseb seda, see on kindel. Ta on teatud laadi patukahetsuses."

Kahtlusalune on 39-aastane Rwanda kodanik. Prokuratuuri teatel ütles ta kohtunikule, et süütas kolm põlengut: kaks orelite ja ühe elektrikilbi juures.

Prokuröride sõnul võib kahtlusalust oodata kuni kümne aastane vabadusekaotus.

Prantsuse katedraali süütamises kahtlustatud vabatahtlik altariteenija sai süüdistuse ja paigutati ööl vastu pühapäeva eeluurimisvanglasse, teatas prokuratuur.

Nantes'i gooti katedraali tulekahju uurinud politseinikud olid mehe nädala algul vabastanud, kuid pidasid ta laupäeval taas kinni.

Tuli puhkes 18. juulil, mõni tund pärast seda, kui altariteenija hoone ööseks sulgenud oli. 

Prokuratuur algatas süütamisjuurdluse põlengu suhtes, mis nende sõnul puhkes  ajaloolise Peeter-Pauli katedraali kolmes eri osas.

Uurimise edenedes võeti 39-aastane Rwanda kodanik laupäeval taas kinni ning ta astus hiljem ka kohtuniku ette, märkis prokurör Pierre Sennes oma avalduses. 

Sennes oli varem öelnud, et mehe kinnipidamine on osa normaalsest protseduurist ning on enneaegne eeldada, et ta on juhtumis kahtlusalune. 

Kohaliku tuletõrje teatel purunesid tulekahjus kiriku vitraažaknad ja hävis orel, katus tules kannatada ei saanud.

15. sajandi Nantes´i katedraal sai tulekahjus tõsiselt kannatada ka 1972. aastal. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: