Suurbritannia taastas viiruse leviku tõttu piirangud Hispaania-reisidele

Inimesed vabaõhukohvikus Barcelonas, kus kohalik võim sulges nädalavahetusest kõik ööklubid.
Inimesed vabaõhukohvikus Barcelonas, kus kohalik võim sulges nädalavahetusest kõik ööklubid. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Hispaaniast Suurbritanniasse saabuvad reisijad peavad minema kaheks nädalaks eneseisolatsiooni pärast seda, kui valitsus teatas laupäeval, et kõrvaldab populaarse turismisihtkoha koroonakkuste kasvu tõttu erandite nimekirjast.

Alates pühapäevast ärgitatakse praegu Hispaanias puhkusel viibijaid järgima kohalikke reegleid, naasma koju tavapärasel viisil ja minema eneseisolatsiooni. 

"Hispaania on kõrvaldatud nende riikide nimekirjast, kust Inglismaale, Šotimaale, Walesi ja Põhja-Iirimaale naasvatele reisijatele on tehtud eneseisolatsiooni vajaduse osas erand," lausus Briti valitsuse pressiesindaja. 

Ühendkuningriik soovitab Hispaania mandriossa reisida vaid hädavajadusel, kuid see ei kehti Kanaari ja Baleaari saarte kohta. 

Vaid napp kuu pärast seda, kui Hispaania peatas oma kuudepikkuse eriolukorra, on uute nakkuste arv seal taas tõusmas. Tervishoiuametnikud peavad viiruse leviku jaoks iseäranis viljakaks pinnaseks ööelu.  

Hispaanias on COVID-19 pandeemia seni nõudnud enam kui 28 000 inimese elu, nakatunuid on enam kui 272 000. 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: