Johnson lükkab piirangute leevendamise edasi

Foto: SCANPIX/AFP PHOTO/Andrew Parsons

Suurbritannia peaminister Boris Johnson teatas reedel, et piirangute lõdvendamine Inglismaal, mis pidi juhtuma 1. augustist, lükkub edasi.

17. juulil teatas Johnson plaanist leevendada koroonaviirusega kehtestatud piiranguid 1. augustist. Selle järgi oleks taasavatud enamik neist vaba aja veetmise kohtadest, mis endiselt on suletud. Lubatud oleks ka siseruumides teatrietendused ja kontserdid nii, et täidetud oleks publiku hulgas suhtlusvahemaa reegleid.

Samuti oleks lubatud jälle lähikontakti nõudvad teenused, näiteks näohoolitsused. Ka kuni 30 külastajaga pulmapidusid oleks tohtinud 1. augustist pidada.

Need leevendused tulevad Inglismaal uue plaani järgi kõige varem 15. augustil.

Inglismaal laiendatakse alates 8. augustist maski kandmise reegleid mõnedele asutustele, sealhulgas muuseumitele. Selle elluviimiseks on tänavatel tööl rohkem politseipatrulle.

Johnson kinnitas, et Põhja-Inglismaal ei toimu uut suurt sulgemist, kuid vajadusel rakendatakse kohalikke piiranguid. Peaministri sõnul on vaja teha kompromisse.

"Laste tagasi kooli saatmine uuel õppeaastal peaks olema riiklik prioriteet," lisas Johnson.

Johnsoni sõnul jääb aga samaks plaan, mille järgi võiks alates 1. augustist rohkem inimesi naasta kodukontorist töö juurde.

Peaminister rääkis, et koroonaviiruse vastases võitluses on edusamme, sest surmade arv langeb, kuid ta märkis, et osad Euroopa riigid on raskustes viiruse kontrolli all hoidmisega. "Ühendkuningriik peab olema valmis tegutsema," lisas ta.

Johnson lubas Inglismaa kõrval jälgida ka üleriiklikku pilti. Ta ütles, et riik peaks "vajutama pidurit", et puhangut kontrolli all hoida.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: