Zuckerbergi hinnangul vajab internetiäri regulatsioon uuendamist

Mark Zuckerberg.
Mark Zuckerberg. Autor/allikas: SCANPIX / REUTERS

USA suhtlusvõrgustiku Facebooki juht Mark Zuckerberg kavatseb kolmapäevasel USA esindajatekoja õiguskomitee tehnoloogiahiidude monopolidevastasel kuulamisel öelda, et tema ettevõtet saatis edu just tänu USA konkurentsiseadustele, kuid reeglid vajavad nüüd ajakohastamist.

"Facebook on uhkelt Ameerika ettevõte. Meie lugu poleks olnud võimalik ilma USA seadusteta, mis soodustavad konkurentsi ja innovatsiooni," võis lugeda kuulamise jaoks ettevalmistatud märkustest.

Zuckerberg tunnistas samas muret tehnoloogiaettevõtete suuruse ja nende kätte koondunud mõjuvõimuga seoses.

"Seetõttu olen kutsunud üles valitsusi ja seadusandjaid aktiivsemalt osalema ning ajakohastama internetieeskirju," sõnas Zuckerberg.

Ka Bezos kavatseb kuulamisel möönda vajadust tõhusama kontrolli järele

Jaekaubandus- ja tehnoloogiahiiu Amazoni asutaja Jeff Bezos maalib kolmapäeval toimuval esindajatekoja õiguskomitee suurel monopolidevastasel kohtuistungil veebigigandist elujõulise Ameerika eduloo pildi, kuid nõustub samas ka suurema kontrolli vajadusega, edastasid meediakanalid.

"Ma usun, et Amazoni tuleks kontrollida," võis lugeda kuulamise jaoks ettevalmistatud märkustest.

"Aga kui vaatate peeglisse hinnates küll kriitikat, aga usute ikkagi, et talitate õigesti, siis ei tohiks ükski maailmas tegutsev jõud teid liigutada," kavatseb Bezos sisse tuua ka trotsliku tooni.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: