Lääne-Nigulasse tuulepargi rajamise plaani arutelu kohalikega läks tuliseks

Eesti Energia kontserni kuuluv Enefit Green teatas mullu plaanist rajada Läänemaale Lääne-Nigula valda tuulepark. Nüüd on valla algatatud eriplaneering nii kaugel, et kohalikud elanikud said tutvuda kolme eelvalikus oleva võimaliku asukohaga. Piirsalus läks arutelu tuliseks.

Enefit Green ei tee saladust, et kuni 30 tuulegeneraatorist koosneva pargi puhul on nende eelistatud valla keskosas Vidruka, Seljaküla, Piirsalu, Jaakna, Luigu ja Rõuma, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"See ala on kõige lähemal alajaamale, mis tähendab, et kui tulevikus on tuulepark vaja ühendada alajaamaga, siis on vähem vaja teha täiendavaid koridore liinide jaoks. Teine põhjus on see, et ta on kompaktsem võrreldes teiste aladega. Kolmas, mitte vähem oluline on see, et see on läheduses olemasolevale infrastruktuurile," selgitas Enefit Greeni juht Aavo Kärmas.

Kohalikes tekitab plaan umbusku. Kritiseeriti ka seda, et volikogu mullusest eriplaneeringu otsusest ei loe välja piisavat kaalutlust.

"See ei ole Mukile koerakuudi ehitamise planeering, kus me võime öelda, et jah, Mukile on vaja koerakuuti ja me algatame sellise planeeringu. See on tervet piirkonda, tervet Lääne-Eestit puudutav planeering, mis on hästi olulise mõjuga," kommenteeris Rein Kruusmaa.

Kohalikele teeb muret, et tuulikud võivad tulla kilomeetri kaugusele elamutest.

Kuna võimalik asukoht selgub alles järgmiseks sügiseks ei saa arendaja praegu veel öelda, kus konkreetsed tuulikud asuksid või kui palju neid tuleks.

"Andke meile võimalus selgitada, uurida ilma, et me hakkaksime kohe vaidlustama ja vaidlema," sõnas Enefit Greeni esindaja Lauri Ulm.

Lõplik otsus eriplaneeringu kehtestamise üle on Lääne-Nigula volikogul.

"Miks me selle eriplaneeringu üldse algatasime? Lihtsalt selleks, et mitte lihtsalt panna tuimalt kätt ette ja öelda, et ei, mitte mingisugusel juhul siia ei tee, siia ei tule, vaid selleks, et teha teadlik otsus," ütles Lääne-Nigula volikogu esimees Neeme Suur.

 

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: