Riik lubas taas lennud Ukrainast ja Valgevenest

Tallinna lennujaam enne koroonaviirust.
Tallinna lennujaam enne koroonaviirust. Autor/allikas: Sander Koit / ERR

Riik lubas taas otselennud Ukrainast, kuna viimase 14 päeva kumulatiivne nakatumiste arv 100 000 elaniku kohta on 24,5. Laupäevast alustab taas ka Tallinna-Minski liin.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium keelab lennud kui nakatumiste arv on suurem kui 25 inimest 100 000 elaniku kohta viimase 14 päeva jooksul.

Neljapäeval alustas Wizzair lendudega Ukrainast. Hommikul saabus Tallinnasse lend Lvivist ning hiljem ka lennud Kiievist ja Harkivist.

Kõik lennukitel olevad inimesed peavad siiski jääma eneseisolatsiooni, sest välisministeerium on kehtestanud kohustuse oma liikumist piirata kõigile Eestisse saabuvatele isikutele, kes alustasid reisiteekonda riikidest või läbisid riike, mille kohta andmed puuduvad või koroonaviirusesse nakatanute suhtarv on suurem kui 16.

Inimene võib Eestisse saabumisest 14 kalendripäeva jooksul elukohast või püsivast viibimiskohast lahkuda tervishoiutöötaja või politseiametniku korraldusel või isiku elu või tervist ohustava hädajuhtumi korral või toidu, esmatarbekaupade ja ravimite soetamiseks.

Terviseameti pressiesindaja Simmo Saar ütles ERR-ile, et Ukrainast saabujad peavad kindlasti väga tähelepanelikult oma tervist jälgima ja sümptomite tekkimisel helistama oma perearstile.

"Lennukis viibijad on teada, liikumisvabaduse piirangu järgimise üle teeb kehtiva regulatsiooni kohaselt järelevalvet terviseamet. On arusaadav, et terviseameti enda ressursist jääb täna väheks, mistõttu kaasame ametiabi korras ka politsei- ja piirivalveametit," lausus Saar.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi lennundus- ja merendusosakonna juht Taivo Linnamägi ütles ERR-ile, et kuna koroonaviiruse olukord on paljudes riikides pidevalt muutuv,on lennupileti ostmine reisijatele riskantne.

"Kui 31. juulil avaldatakse andmed, millest selgub, et Ukrainas ületab haiguste arv 100 000 elaniku kohta jälle 26 piiri, siis tühistatakse jälle lennud Ukraina linnadesse," ütles Linnamägi.

Tallinna lennujaama kommertsdirektor Eero Pärgmäe soovitas reisijatel enne piletite ostmist kõik riskid hoolikalt läbi kaaluda. "Samuti soovitaksin võimalusel mitte kiirustada lendudega riikidesse, kus koroonaviirusnakkuse tase on endiselt kõrge," lisas Eero Pärgmäe.

1. augustist alustab Tallinna ja Minski vahel lendamist Valgevene lennufirma Belavia. Tallinna lennujaama pressiesindaja Jane Kallaste ütles, et lennud toimuvad 20. augustini teisipäeviti ja laupäeviti. Alates 20. augustist lisandub ka neljapäev.

Viimase 14 päeva kumulatiivne nakatumiste arv 100 000 elaniku kohta on Valgevenes 24,1.

Toimetaja: Aleksander Krjukov, Sergei Mihhailov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: