Kõrge nakatumiskordaja tõttu peatas riik taas Ukraina lennud

Tallinna lennujaam.
Tallinna lennujaam. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Ungari lennufirma Wizzair jõudis Ukraina linnade ja Tallinna vahel lennata vaid ühe päeva, kui kõrge nakatumiskordaja tõttu lennud Ukrainast taas tühistati.

Neljapäeval alustas Wizzair lendudega Lvivist, Kiievist ja Harkivist. Kõik lennukitel olevad inimesed pidid siiski jääma eneseisolatsiooni, sest välisministeerium on kehtestanud kohustuse oma liikumist piirata kõigile Eestisse saabuvatele isikutele, kes alustasid reisiteekonda riikidest või läbisid riike, mille kohta andmed puuduvad või koroonaviirusesse nakatanute suhtarv on suurem kui 16.

Siis oli Ukrainas viimase 14 päeva kumulatiivne nakatumiste arv 100 000 elaniku kohta 24,5. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium keelab lennud kui nakatumiste arv on suurem kui 25.

Reedel tulid uued andmed ning nende kohaselt on nakatumiskordaja Ukrainas tõusnud 28-ni. Koheselt tühistati laupäevased ja pühapäevased lennud.

Laupäevast alustas taas ka Tallinna-Minski liin. Valgevene näitaja on endiselt alla 25, ehk 21,6 ja lennud Minski ja Tallinna vahel saavad seni jätkuda.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: