Lennupiirangute suurenedes sooviks lennujaam teatud ühendusi säilitada

Foto: Priit Mürk/ERR

Kui koroonaviiruse leviku tõttu lisandub riike, kuhu enam Eestist otselende teha ei tohiks, oleks siiski teatud määral lennuühenduse tagamine oluline, leiab Tallinna lennujaama kommertsdirektor Eero Pärgmäe.

Pärgmäe ütles esmaspäeval Vikerraadio saates "Uudis +", et paljudel inimestel on reisimine vältimatu ja selgitas, et nendeks on näiteks ettevõtjad või välismaal elavate inimeste pereliikmed.

Just nende tõttu tuleks Pärgmäe hinnangul üritada lennuühendusi säilitada.

"Tegelikult lennukite rotatsioonid ja lennukite meeskonna liikumine planeeritakse ette kuid. Ja see on lennufirmale päris suur töö, et see kõik ümber teha," ütles Pärgmäe.

Samas sõnas ta, et näiteks Pariisi ühenduse piiramine ei tulnud lennufirmadele ega Tallinna lennujaamale üllatusena ning kõik vajalikud ettevalmistused selleks tehti nädala jooksul ära.

Pärgmäe selgitas, et Air Balticul kehtib ümberbroneerimise süsteem, kus lennufirma otsib ise inimestele alternatiivsed lennud. Samas näiteks Ryanair sellist teenust alati ei paku, sõnas Pärgmäe.

"Lennupiirangute osas ma peale Eesti ja Läti ei teagi riike, kes numbri järgi lende piiraks," ütles Pärgmäe ja lisas, et praegu on lendamine inimeste endi aususe ja vastutuse peal.

Terve Euroopa jaoks on kõige olulisem lennujaam Frankfurdis, sõnas Pärgmäe ja täpsustas, et see peaks koroonaviiruse laiema leviku puhul igal juhul avatuks jääma.

"Meie eesmärk on leida jätkusuutlikud lahendused, kuidas järgmised aasta või paar oleks võimalik inimestele lennuteenust võimaldada," ütles Pärgmäe.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: