Suurbritannia palub ettevõtetel enne Brexitit ravimeid varuda

Ravimid.
Ravimid. Autor/allikas: Pixabay

Suurbritannia valitsus kutsus ravimifirmasid üles täiendama oma ravimivarusid, et valmistuda võimalikeks häireteks piiriületusel pärast Ühendkuningriigi aasta lõpul toimuvat lahkumist Euroopa Liidust.

Esmaspäeva hilisõhtul avaldatud kirjas andis tervishoiuministeerium ettevõtetele soovitusi ettevalmistusteks 31. detsembril lõppevaks Brexiti üleminekuperioodiks ning uute tollieeskirjade rakendamiseks.

"Oleme teadlikud sellest, et üleilmsed tarneahelad on suure pinge all, mida on veelgi halvendanud COVID-19 seotud sündmused," kirjutas ministeeriumi kaubandusnõunik Steve Oldfield.

"Julgustame ettevõtteid tegema varumisest oma varuplaanide olulise osa ning palume sektoril võimalusel varuda kuuenädalased varud Suurbritannia pinnale," lisas ta.

2016. aastal toimunud referendumis hääletasid Britid EL-ist lahkumise poolt pärast aastaid kestnud poliitilise debatte Londonis ning Ühendkuningriik lõpetas ametlikult oma 47-aastase EL-i liikmesuse 31. jaanuaril.

Brüsseliga tehti aga kokkulepe 2020. aasta lõpuni kestvaks üleminekufaasiks, et mõlemad osapooled saaksid kokku leppida edasistes kaubandussuhetes.

Hoolimata kuudepikkustest läbirääkimistest on osapooled mitmes võtmeküsimuses jätkuvalt eriarvamusel, tekitades kartusi, et Ühendkuningriik lahkub EL-i tolliliidust ja ühisturult ilma mingi varuplaanita.

Valitsus on varunud olulisemaid tooteid, kaasa arvatud meditsiinivarustust, ning Oldfieldi sõnul kogutakse enne detsembrit kuue nädala suurused varud.

Kirjas soovitatakse ravimite tarnijatel kavandada ka võimalike transpordiahelate muudatusi juhuks kui tavapärasel teekonnal, näiteks Doveri sadamas, peaks tekkima tõrkeid.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: