Lux Express avas Narva südalinnas uue peatuse

Foto: Priit Mürk/ERR

Bussifirma Lux Express avas Narva südalinnas uue peatuse, mis hakkab konkureerima hiljuti äärelinnas avatud ametliku bussi- ja raudteejaama kompleksiga. Ettevõtte teatel on uus bussipeatus vastutulek reisijate soovidele.

Fama kaubanduskeskuse juures avatud bussipeatus on sisuliselt Lux Expressi bussijaam, sest kaubanduskeskusesse kolis ka pakiveoettevõte Cargobus, mis reisijatele pileteid müüb.

Koos kaubanduskeskuse toidu- ja puhketeenustega teeb see silmad ette avaliku raha eest rajatud bussi- ja raudteejaama kompleksile, kus saab praegu vaid tasulist WCd kasutada ja varikatuse all bussi oodata.

"Ühine liikumine on sõiduautoga konkurentsivõimeline ainult siis, kui ta on rahvale võimalikult lähedal. Kui Narva rahvas selle peatuse omaks võtab, siis mõtleme, kuidas see peatus kaasaegselt hea arhitektuuriga välja ehitada," rääkis Lux Expressi juhatuse esimees Hugo Osula.

Narva raudtee- ja bussijaama ühiskompleksi arendamiseks ja ehitamiseks kulus kuus aastat ning üle kahe ja poole miljoni euro. Praegu on sellel kaks peremeest, vaksalihoone eest vastutab Eesti Raudtee ja Narva linn vastutab bussijaama ala ning varikatuse eest.

Narva linnapea Aleksei Jevgrafovi sõnul tegeleb hoone arendamisega Eesti Raudtee, mitte linn. Tema sõnul annab firma parima, et hoonet arendada.

"Mul ei ole mingit teavet sellest, et teised firmad tahaksid sealt lahkuda ja ütlen rohkem, et Lux Express ka jätkab meie vaksali pindalade kasutamist, sellepärast, et ta algne peatus niikunii on meie bussijaamas," rääkis linnapea.

Lux Ekspress teeb Narva ja Tallinna vahel kümme reisi päevas.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: