Algasid ettevalmistused Jõhvi-Narva neljarajalise maantee ehitamiseks ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Maanteeamet alustas ettevalmistustöid neljarajalise maantee rajamiseks Jõhvi ja Narva vahele. Kogu ehitus võtab aega üle kümne aasta.

Maanteeameti andmeil liigub Jõhvi ja Narva vahel kuni 8000 autot ööpäevas. See jääb liiklustiheduse poolest alla suurematele teedele, kuid samas on maantee, eriti Narva-poolses osas, väga käänuline ja ohtlik. Seni on liiklusohutust üritatud tagada piirangute ja kiiruskaameratega, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Probleemid laheneksid neljarajalise maantee ehitamisega, mida on Narva kandis ammu oodatud.

"Autosid liigub väga palju, järjest rohkem lisandub rasketransporti. Kindlasti ohutu liikumine ja võib-olla ka liikluskiiruse suurenemine võimaldab ettevõtjatel ja ka kaupadel kiiremini liikuda ja ohutult. 2+2 maantee teeks ettevõtluskeskkonna ka mugavamaks," rääkis Ida-Virumaa tööstusalade arenduse juht Teet Kuusmik.

Riikliku teehoiukava järgi algab ehitus Jõhvi lähistelt, kümme aastat tagasi valminud maakonna moodsaima kiirtee jätkuna.

"Otsustati jagada Jõhvi ja Narva vaheline ala kolme etappi ja selle esimene etapp on Jõhvi ja Toila vahelise eelprojekti koostamine. Selline on vabariigi valitsuse otsus ja selle alusel me praegu projekteerimisega alustasime," rääkis maanteeameti Ida strateegilise planeerimise juht Rainer Kuldmaa.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: