Soome reisipiirangud Eestile veel ei kehti ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1597411980000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi /ERR

Soome kehtestatud normi kohaselt kehtib karantiininõue inimestele, kes tulevad riikidest, kus nakatumiste arv on kõrgem kui kaheksa nakatunut 100 000 inimese kohta. Eesti on endiselt turvaliste riikide nimekirjas, kuigi viimaste andmete kohaselt on 100 000 inimese kohta nakatunuid 9,2.

Tallink Silja OÜ tegevjuht Margus Schults ütles ERR-ile, et tegelikult on kaheksa kuni 10 veel see vahemik, kus valitsus saab otsustada, kas riik loetakse turvaliseks või mitte.

Schultsi sõnul teeb Soome valitsus neid otsuseid iga kahe nädala tagant ning eelmisel nädalal loeti Eesti turvaliseks riigiks ja nädala pärast tuleb uus teade. "Eesti on veel roheline," ütles Schults.

Schults kinnitas, et Eestist Soome reisivale inimesele praegu ükski piirang ei kehti.

Välisministeeriumi Euroopa küsimuste asekantsler Märt Volmer ütles samuti, et Eesti on veel roheline riik, kuid lisas, et see olukord on muutuv, eriti seoses praegu tõusnud nakatumistega Eestis.

"Muidugi vaadates eilseid ja tänaseid nakatumise numbreid, tundub, et see joon hakkab alla minema ehk asjad lähevad meile paremaks, aga olukord on üsna ettearvamatu," ütles Volmer.

Volmeri sõnul vaatab Soome valitsus nädala jooksul piirnormid üle ning Soome terviseameti soovitustel teevad riikide kohta otsused, mis peaksid kehtima hakkama alates 24. augustist.

Volmer ütles, et juhul kui Eesti numbrid jätkavad tõusmist, siis nende inimeste jaoks, kelle elu on Soomega tihedamalt seotud võib see tähendada, et ametlikud töötajad saavad seal edasi töötada, kuid huvireisid ei pruugi enam võimalikud olla.

Toimetaja: Liisbeth Rats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: