Sügisest saab Tallinki laevaga kahel korral nädalas Rootsi

Baltic Queen.
Baltic Queen. Autor/allikas: ERR

Alates septembrist hakkab Tallink tegema Tallinna-Stockholmi suunal kaks edasi-tagasi reisi nädalas, liinil hakkab sõitma kaks erinevat laeva.

Tallink teatas, et seoses valitsuse otsusega asendada vältimatute reiside puhul 14-päevane karantiininõue koroonatestiga, hakkab ettevõte kahel korral nädalas tegema reise Rootsi suunal.

Laevad hakkavad Tallinnast väljuma kolmapäeva ja pühapäeva õhtul.

Ettevõtte juht Paavo Nõgene ütles, et lisaks saab nüüd hakata stabiliseerima ka Eesti ja Rootsi vahelisi kaubavedusid.

"Valitsuse tänane otsus ja teade eneseisolatsiooni nõude asendamise osas testimise võimalusega neile, kes saabuvad Eestisse kõrge koroonariskiga riikidest, võimaldab meil tasapisi hakata taastama reisimisvõimalusi neile, kes peavad Eesti ja Rootsi vahel kas perekondlikel või töistel põhjustel vältimatult reisima," ütles Nõgene.

Nõgene rõhutas, et tänane otsus ei tähenda seda, et turismireisid Eesti ja Rootsi vahel taastuma hakkaks.

"Antud väljumised on endiselt peamiselt suunatud kaubavedajatele ning neile, kellel on meie kahe riigil vahel reisimiseks vältimatud põhjused," lisas Nõgene.

Laevadel kehtivad ranged desinfitseerimise nõuded ning kõikidel reisijatel tuleb reisile registreerudes kinnitada, et ollakse terved ning haigusnähtudeta. Haigeid ning haigusnähtudega inimesi pardale ei lubata.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: