Meedialiit taunib valitsusliikmete poolt ajakirjanike ignoreerimist

Martin Helme
Martin Helme Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Meediaettevõtete Liit saatis reedel peaminister Jüri Ratasele kirja, milles taunib ajakirjanike küsimuste ignoreerimist ja arrogantset suhtumist väljaannetesse.

Meedialiit väljendab kirjas muret Eesti valitsuses tekkinud olukorra pärast, kus ministrid ei vasta pressikonverentsile akrediteeritud ajakirjanike küsimustele, suhtuvad ajakirjanikesse ja kirjastustesse arrogantselt ning levitavad isikliku poliitilise kasu nimel valet.

Meediaettevõtete Liit märkis pöördumises, et seisab kõigi oma liikmete ja sõnavabaduse eest ning peab lubamatuks uudisteportaali Delfi nimetamist libauudisteks ning üleskutseid valitsuse liikmete poolt teatud väljaandeid mitte lugeda ja tellida.

"Samuti taunime olukorda, kus valitsuse liikmed ajakirjanike küsimusi ignoreerivad ja naeruvääristavad," on kirjas pöördumises.

Meediaettevõtete Liit tuletab peaministrile meelde, et ajakirjandus teenib avalikkuse huvi infot saada ja rahval on õigus saada ajakirjanduse kaudu infot.

Liit avaldas lootust, et sarnane olukord enam ei kordu ning peaminister valitsuse juhina pöörab ka valitsuse liikmete tähelepanu sellele, et need ajakirjandusega korrektselt suhtleksid ja kõiki ajakirjanikke ja väljaandeid võrdselt kohtleksid.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esimees ja rahandusminister Martin Helme keeldus neljapäeval valitsuse pressikonverentsil Delfi küsimusele vastamast.

Delfi ajakirjanik päris rahandusministrilt ja ka valitsusjuhilt Porto Franco kinnisvaraarendusele laenu andmise kohta, mille peale vastas Helme, et tema Delfile kommentaare ei jaga.

Helme nimetas Delfit libauudiseid tootvaks portaaliks, mida ta ise ei jälgi ja soovitas ka teistel mitte jälgida.

"Ma ei pea mõistlikuks vastata teie küsimustele," ütles Helme Delfi ajakirjanikule. 

Allikas: BNS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: