EAL peab loomeliiduks saamiseks tõestama 50 tegevajakirjaniku olemasolu

mikrofonid
mikrofonid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Ajakirjanike Liit (EAL) esitas kultuuriministeeriumile taotluse ühingu tunnustamiseks loomeliiduna. Ministeerium palub enne taotluse menetlemist liidul defineerida oma täpne tegevusala ning tõestada, et sellel on vähemalt 50 tegevliiget, kes on viimasel kolmel aastal loometööga tegelenud.

Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Taaniel Raudsepp kirjutas vastuses liidu esitatud taotlusele, et tulenevalt loovisikute ja loomeliitude seadusest (LLS), peab liit välja tooma oma täpse loomeala.

EAL on oma taotluses loomealaks märkinud ajakirjanduse, milles sisaldub nii kirjandus, audiovisuaalne kui ka kujutav kunst. Raudsepp ütles, et liit peaks neist välja valima aga ühe kindla ala.

"Kuna kujutava kunsti, kirjanduse ja audiovisuaalse kunsti alal on kesksed tunnustatud loomeliidud, mis nende valdkondade loovisikuid esindavad, juba olemas, tuleks teil läheneda sellele küsimusele pigem kutseala põhiselt," kirjutab Raudsepp.

LSS-is on loomealade loetelus muu hulgas ka disain, arhitektuur, helikunst, stenograafia, kujutav kunst ja etenduskunst.

Lisaks peab seaduse järgi loomeliidus olema vähemalt 50 teovõimelist füüsilist isikut, kes on vähemalt kolm viimast aastat vastaval loomealal loometööga tegelenud ja teoseid avaldanud.

Sellest tulenevalt palub ministeerium EAL-il esitada vähemalt 50 aktiivse EAL-i liikme viimase kolme aasta teoste loetelu valitud loomealal.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: