Pirita teel algavad vastu kooliaasta algust ühistranspordiraja ehitustööd

Liiklus Pirita teel.
Liiklus Pirita teel. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Pirita teel alustatakse 21. augustil linnast väljuva suuna ühistranspordiraja ehitustöid. Tööde ajal viiakse praegune liikluskorraldus 2+1 lahendusele ja bussipeatused viiakse ajutistele asukohtadele.

Ühistranspordiraja ehitus toimub etapiviisiliselt. Ettevalmistustöid tehaks 21. ja 22. augustil, mil toimub kaevude freesimine ja allalaskmine, haljastuse kaitsmine, geodeetilised tööd. 24. augustist alustatakse objektil suuremahulisemate freesimis- ja kaevetöödega.

Pirita linnaosa vanema Tõnis Liinati sõnul jääb ala plaanilahendus praegusele sarnaseks.

Tööde ajal viiakse olemasolev liikluskorraldus 2+1 lahendusele ja töötsooni jäävad bussipeatused viiakse ajutistele asukohtadele. "Liiklejatel palume järgida ajutist liikluskorraldust ja arvestada, et ehitustööde tõttu on piirkonna liiklus ajutiselt häiritud," sõnas Liinat.

"Suuremas osas teed laiendatakse ühissõidukiraja rajamiseks. Ühissõidukirada on ettenähtud tavaliiklusele mõeldud radadest eemaldada. Tööde käigus uuendatakse asfaltbetoonkate ja teekattemärgistus," märkis Liinat.

Bussipeatuste taskute rajamisel kasutatakse betoonkatendit. Välja vahetatakse kaevupäised "ujuvat tüüpi" kaevupäiste vastu, kasutades betoonist koormusjaotusplaate liikluskoormuse vähendamiseks kaevudele.

Peale teetööde lisatakse Pirita teele ka leedvalgustitega tänavavalgustus ja uuendatakse sadeveekanalisatsiooni konstruktsioone, samuti rajatakse neli fooriga reguleeritud ülekäiku ning paigaldatakse 11 muutteabega (VSL) liiklusmärki.

Ehitustööd lähevad kokku maksma 2,1 miljonit eurot ja tööd valmivad lepingu järgi tuleva aasta 5. jaanuariks. Projektdokumentatsiooni koostas T-Model OÜ. Ehitustöid teeb Aktsiaselts TREF Nord.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: