Erikomisjonid jätkavad USA advokaadibüroo lepingu käsitlemist

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon ja korruptsioonivastane erikomisjon kogunesid erakorralisele ühisistungile.
Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon ja korruptsioonivastane erikomisjon kogunesid erakorralisele ühisistungile. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigikogu riigieelarve kontrolli erikomisjon ja korruptsioonivastane erikomisjon jätkavad esmaspäeval taas arutelu advokaadibürooga Freeh Sporkin & Sullivan sõlmitud lepingu teemal.

Istungile on kutsutud rahandusministri nõunikud Kristel Menning ja Kersti Kracht, justiitsminister Raivo Aeg ning välisminister Urmas Reinsalu.

"Oleme saanud ülevaate USA vahendaja värbamisega seotud vastuoludest, kuid nende vastuolude tekkepõhjused on jäänud seni segaseks. Seekordsed kutsutud saavad aidata asjasse selgust tuua," rääkis riigieelarve kontrolli erikomisjoni esimees Jürgen Ligi (Reformierakond).

"Komisjonide istungitel ilmnenu ja erinevad dokumendid lubavad kindlasti ütelda, et Eesti Vabariik ei oleks pidanud sõlmima lepingut härra Freeh bürooga ning leping ise on nõrk," märkis korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Katri Raik (SDE). "Kuidas selline leping sündis, selles tulebki selgusele jõuda."

Rahandusminister Martin Helme (EKRE) on korduvalt süüdistused tagasi lükanud ja öelnud, et leping on Eestile kasulik ning advokaadibürool väidetav huvide konflikt puudub.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: