Kaljulaid ja Aeg tunnustasid vägivallaennetajaid

Foto: Mattias Tammet/presidendi kantselei

Vabariigi president Kersti Kaljulaid ning justiitsminister Raivo Aeg (Isamaa) tunnustasid teisipäeval kaheksat inimest, kes on andnud panuse vägivalla ennetusse. Auhinna saajad on aidanud kaasa inimkaubanduse ja naistevastase vägivalla ennetamisele, samuti panustanud noorte aitamisele.

Mitmed neist on panustanud vägivalla ennetamisele ja selle tõkestamisele juba rohkem kui 10 aastat, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Tänavused vägivallaennetajate laureaadid on Eero Epner, Kärt Anvelt, Marianne Ubaleht ja Mikk Pärnits, Anna Markina, Sirle Blumberg, Kristiina Luht ning Rita Kaasik.

Jõgevamaal ohvriabis töötav Rita Kaasik nendib, et inimesed on muutunud teadlikumaks ja julgevad rohkem oma muredega abi saamiseks vajalikku kohta pöörduda. Murekohaks on tema sõnul aga eakatevastane vägivald ja selle märkamine.

''Näiteks hakkavad pöörduma ohvriabi töötajate poole vanemad meesterahvad, keda ei ole olnud varem minu klientide hulgas, kes nüüd pöörduvad ja räägivad tegelikult, mis neil kodus toimub. Kas on need siis nende lapsed, kes neile liiga teevad või on see siis n-ö teine pool perest," ütles Kaasik.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: