Tsihhanovskaja esines Vilniuses esimest korda pressikonverentsil

Valgevene presidendikandidaat Svetlana Tsihhanovskaja esines Vilniuses esimest korda pärast kodumaalt väljasaatmist avalikkusele.

Oma vangistatud abikaasa asemel Aleksandr Lukasenko vastu kandideerinud naine julgustas streikijaid kodumaal vastu pidama, tänas maailma üldsust toetuse eest ja rõhutas uute valimiste korraldamist ilma vägivallata, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Ma väga loodan ja usun sellesse, et valitsus kuulab oma rahvast. Nagu on juttu olnud, et president armastab oma maad ja rahvast, ja see, mida ta praegu näeb, on rahva igatsus muudatuste järele. Ma väga loodan, et terve mõistus võidab ja rahvast võetakse kuulda. Algavad läbirääkimised võimudega ja toimuvad uued, läbipaistvad, ausad valimised," rääkis Tsihhanovskaja.

Aleksandr Lukašenko on näidanud oma suhtumist läbirääkimistesse meeleavaldajatega ning kinnitanud, et uued valimised tulevad millalgi pärast referendumi läbiviimist ja põhiseaduse muutmist. Eelmine põhiseaduse muutmine kinnitas Lukasenko võimule tähtajatult.

"Kutsun üles kõiki riike austama Valgevene vabariigi sõltumatust," ütles Tsihhanovskaja. Ta julgustab tööstuse ja põllumajanduse streikijaid kodumaal vastu pidama see on kõige valusam kivi võimu kirsasaapas. "Oleme tänulikud igale riigile, kes toetab meid, toetab Valgevene rahvast, kes mõistavad, kui tähtis on ära kuulata ning aru saada, et valgevenelaste endi asi on otsustada," ütles ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: