Politsei keelas Ida-Virumaal öise alkoholimüügi

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) keelab alates laupäevast, 22. augustist koroonaviiruse leviku peatamiseks öise alkoholimüügi Ida-Virumaa meelelahutus- ja toitlustusasutustes.

Ida prefekti otsusega keelatakse alkohoolsete jookide jaemüük kõigis Ida-Virumaa meelelahutus-, toitlustus- ja muudes asutustes ajavahemikul 23.00-06.00. Piirang kehtib kaks nädalat ning meetme vajalikkust hindab PPA koostöös Terviseametiga kord nädalas, teatas PPA pressiesindaja.

Ida prefekti Tarvo Kruubi sõnul kehtestatakse alkoholimüügi piirang rahva tervise ja avaliku korra kaitseks. "Viimastel päevadel on Ida-Virumaal hüppeliselt suurenenud koroonaviirusesse nakatunud inimeste arv ning nakatumiskordaja on kerkinud 26 inimeseni 100 000 elaniku kohta. Et ära hoida viiruse veelgi suurem levik, keelame ajutiselt öise alkoholimüügi toitlustus- ja meelelahutusasutustes. Viiruse leviku peatamiseks on oluline igaühe panus ja kutsun kõiki inimesi üles käituma vastutustundlikult ning tegema kõik selleks, et kaitsta nakatumise eest nii ennast kui ka teisi," ütles Kruup.

Piirangust kinnipidamist jälgib kohalik omavalitsus koostöös PPA ja terviseametiga.

Peaminister toetab Ida-Virumaal öise alkoholimüügi keeldu

Peaminister Jüri Ratas kinnitas, et toetab Ida-Virumaal maakonnapõhist öise alkoholimüügi piirangu sisseviimist. Alkoholimüügi piirangu kehtestab politsei- ja piirivalveamet, võttes aluseks nakkuse leviku andmed ja terviseameti hinnangu.

"Nakkuskolded Ida-Virumaal kinnitavad juba varasemalt teadlaste poolt välja toodud tõsiasja, et COVID-19 on nii-öelda pidude haigus. Palju inimesi tihedalt koos suletud ruumis loovad koroonaviiruse levikule eriti soodsad eeldused. Alkohol paraku soodustab riskikäitumist ja COVID-19 nakkuse ülekandumist," ütles Ratas presisteate vahendusel. "Tartu maakonna näitel näeme, et pärast alkoholimüügi piirangu sisseviimist vähenes kohapeal haigestumiste arv," lisas ta.

"Öise alkoholimüügi keeluga soovime piirata ka Ida-Virumaal ohtliku viiruse levikut meelelahutuskohtades. Pidutsejad üle Eesti peavad endale meelde tuletama, et ka nende käitumisest sõltub kaaskondlaste elu ja tervis. Praegu oleme suutnud ära hoida viiruse uue leviku riskirühmade hulgas. Nii riik kui iga inimene peab pingutama, et see nii ka jääks," ütles Ratas.

Ida-Virumaal on tekkinud kaks nakkuskollet, millest üks oli seotud baariga Jõhvi Kelder. Kokku on Ida-Virumaal lisandunud viimase 14 päeva jooksul 36 nakatunut. Hommikuse seisuga on Ida-Virumaal 100 000 elaniku kohta 26 nakatunut, mis on kõige kõrgem nakatumiste arv Eesti maakondades.

Viimase ööpäevaga lisandus Eestis 1152 testi tulemuse põhjal 21 koroonaviirusega nakatunut, haiglaravi vajab 11 inimest, juhitaval hingamisel patsiente ei ole.

Eestis on 63 koroonaviirusega seotud surmajuhtu. Tänaseks on haiglates lõpetatud 400 COVID-19 haigusjuhtumit 387 inimesega. Tänase seisuga on tervenenud 2024 inimest.

Viimase 14 päeva haigestumus 100 tuhande inimese kohta on 9.

Google Play või App Store`i kaudu on võimalik enda ja oma lähedase tervise kaitseks telefoni alla laadida mobiilirakendus HOIA. HOIA aitab privaatselt ja turvaliselt teada saada võimalikust lähikontaktist COVID-19 nakatunuga, et saaksime hoida nakatunute arvu Eestis võimalikult madalana. Rohkem infot: https://www.hoia.me/

Toimetaja: Mait Ots

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: