Virumaa komisjon proovib piirata koroonaviiruse levikut

Foto: Ida päästekeskus

Ida-Virumaal on koroonaviirusesse haigestunud üle 60 inimese. Maakonnas on praegu kolm koroonakollet. Piirkonna regionaalse koroonaviiruse komisjoni esimehe Ailar Holzmanni sõnul pole olukord maakonnas veel kriitiline, kuid aeg on viiruse piiramise nimel tööle asuda.

Koroonakolletest üks sai alguse baarist Jõhvi Kelder ning lisaks on kolded Estonia ja VKG kaevanduses. Viie töötaja haigestumise tõttu algab Jõhvi põhikoolides kontaktõpe alles 7. septembril. Neljapäeval on kokku kutsutud Ida-Virumaa koroonaviiruse erikomisjon, mille eesmärk on aidata terviseametit, et olukord ei muutuks Ida-Virumaal kriitiliseks.

"Eriolukorra ajal käitus Virumaa inimene väga korrektselt ja hästi ning ma loodan, et ka seekord võtab Virumaa inimene meie sõnumeid kuulda, kuulab Terviseameti soovitusi ja me saame kindlasti selle olukorra kontrolli alla nii, et vähemalt see levik ei suureneks," ütles COVID-19 ida regionaalse komisjoni esimees Ailar Holzmann "Aktuaalsele kaamerale".

Holzmanni sõnul ei tähenda see, et komisjon kokku saab, et asi on tõsine. "Aga me näeme, et nakatunute arv suureneb ja parem on alustada õigel ajal, kui et jääda hiljaks," lisas ta.

Holzmanni sõnul on terviseameti ja politseiga viimastel päevadel kontakti hoitud ja on täheldatud, et nakatunute arv kasvab, mistõttu otsustati kokku kutsuda ida regionooni COVID-19 komisjon ja anda kõigile ühtset ülevaadet hetkeolukorrast.

Holzmanni sõnul pole veel tarvis kõikide ürituste korraldamist piirata. "Mina ei tahaks olla see inimene, kes ütleb, et jätke oma üritused ära. Üritused on mõistlikud, kui need on hästi planeeritud ja üritust kontrollitakse. Siis on kõik korras. Tegelikult me ikkagi näeme, et sellised kontrollimatud üritused ja baarid, siseruumides peod, seal on nakatumine palju kergem kui välisõhus. Ürituste korraldajatele – pange rohkem rõhku inimeste informeerimisele, vaadake, et kohalikule omavalitsusele ja terviseametile antud lubadusi täidate," rääkis ta.

"Õige ja tark käitumine annab alati selle kindluse, et sul palju väiksem oht nakatuda. Sa pead vaatama, kus sa käid ja alati on oluline see, et kui tunned, et sa oled haige, siis jää koju," lisas ta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: