Metsas üle nädala ekselnud 85-aastane memm ilmus Kuusalus ise välja

Foto: Ken Mürk/ERR

Üheksa päeva eest metsa eksinud 85-aastase Jevgenija otsingud lõppesid täna, kui eakas marjuline ise ühe Kuusalu vallas asuva suvila õuele jõudis. Kiirabi pidas naise tervislikku seisundit rahuldavaks, kuid ta viidi haiglasse kontrolli.

Naine märkas teda otsinud kopterit, kuid kuna ta kandis tumedaid riideid, siis otsijad teda metsas ei näinud, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Politsei paneb seenelistele ja marjulistele südamele, et metsa minnes tasub selga panna heledamad riideid, et inimest oleks võimalik kaugelt tuvastada. Kindlasti tuleb kaasa võtta laetud mobiiltelefon ja teavitada oma lähedasi, kuhu ja kui kauaks minnakse.

Ida-Harju politseijaoskonna ennetus- ja menetlustalituse juht Rainis Sinikas ütles, et proua läks metsa 15. augustil ja laupäeva hommikul peale kella 9 märgati teda ühes koduhoovis ja teatati politseile.

"Politsei praktikas on see ikkagi erakordne, et nii kõrges eas inimene suudab nädal aega metsas sisuliselt ilma toiduta hakkama saada. Sellises kõrges eas mulle isiklikult küll ei meenu, et keegi oleks metsas olnud ja pääsenud," rääkis Sinikas.

Ta lisas, et Jevganija päästis ka see, et ilmad olid soosivad. "Ei olnud vihma, ei olnud külma. Ilmad olid üsna head, päikeselised. Ja meie metsad on hetkel erinevaid marju täis. See andis kindlasti energiat, et vastu pidada nii rasketes tingimustes," kommenteeris Sinikas.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: