Tallinn asub menetlema Postimaja ja kinohoone ühendamise ehitusluba ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Tulevane arhitektuurne lahendus.
Tulevane arhitektuurne lahendus. Autor/allikas: Baltic Horizon Fund

Postimaja ja Coca-Cola Plaza omanik Baltic Horizon Fund andis Tallinna linnaplaneerimise ametisse sisse taotluse ehitusloa menetlemiseks, et need kaks hooonet omavahel ühendada, millega luuakse kvartalisse uued teed jalakäijatele.

Kevadel sõlmis arendaja Baltic Horizon Fund projekteerimislepingu projektbürooga Innopolis Insenerid ja sellega algasid Coca-Cola Plaza ja Postimaja projekteerimistööd.

Kõigi lubade olemasolul on plaan alustada ehitustöödega järgmise aasta esimeses pooles.

Jalakäijatele on plaan rajada hoonetevahelised läbikäigud, mis suubuvad orgaaniliselt Rotermanni kvartalisse ja vanalinna. Hoonete korrused ühendatakse sildade ja pöördtreppidega. Ühendatavatesse hoonetesse rajatakse juurde uusi äri- ja büroopindu. Hooned saavad ka uue välisilme, mis sulanduksid paremini Rotermanni miljöösse.

Uue arenduse arhitektuurse lahenduse on välja töötanud HG Arhitektuur. Kahe hoone ühendamine ja arendamine läheb maksma kuni 20 miljonit eurot, tööd viiakse ellu kahes etapis. Mõlemad hooned jäävad tegutsema ka ehitustööde ajaks.

Baltic Horizon Fund on Coca Cola Plaza ja Postimaja omanikettevõttena otsinud pikalt lahendust kuidas avada Tallinna tuiksoon ja tihedama liiklusega ristmik paremini Rotermanni kvartalile.

"Töötame selle nimel, et muuta oluliselt paremaks meie Hobujaama ning Narva maantee nurga peal asetsevate hoonete suhestumist ümbritseva piirkonnaga. Samas on eesmärgiks luua multifunktsionaalne südalinna keskus, mis pakub külastajatele erinevaid ostlemise, meelelahutuse, söömise võimalusi ja uuenduslikke töötamise ning teeninduse kohti," kommenteeris Baltic Horizon Fond fondijuht Tarmo Karotam.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: