Postimaja ja kobarkino omanik rajab pääsud Rotermanni kvartalisse

Hobujaama kvartalisse kavandatakse jalakäijate tänavat.
Hobujaama kvartalisse kavandatakse jalakäijate tänavat. Autor/allikas: Baltic Horizon Fund

Coca Cola Plaza hoone omanik, kes nüüd Postimaja ära otsis, seab eesmärgiks rajada parem ligipääs Rotermanni kvartalisse. Suuremad ehitustööd jäävad Tallinna peatänava rajamisega samasse aega.

Postimaja ära ostnud naabermaja Coca Cola Plaza omanik Baltic Horizon Fond viis just lõpule arhitektuurikonkursi, et leida parim lahendus, kuidas pealinna tihedaima liiklusega ristmik avaks end paremini Rotermanni kvartalile, mille kobarkino hoone liikluse eest ära varjab.

Postimaja ja kinohoone vahele kavandatava katusega passaaži võidutöö autori HG Arhitektuuriga on leping sõlmimisel.

"Kindlasti on selle ostu mõte arendada linnapilti, suhestuda peatänavaga, parandada ligipääsu Rotermanni kvartalisse," kommenteeris ostuotsust Baltic Horizon Fond fondijuht Tarmo Karotam.

"Rotermannist on nii ilus kvartal saanud, et pigem on Coca Cola Plaza nagu seinaks seal ees, seepärast tahame ka kinoesise korda teha. Oleme linnaga sellest mitmeid kordi juba rääkinud. Usun, et sünergiat on siin palju, nii äriliselt kui sotsiaalselt," selgitas Karotam.

Kinohoone fassaad peaks paari aastaga modernsemaks muutuma, et sobituda Postimaja ja Rotermanni ilmetega.

Ligipääsu parandamiseks Rotermanni kvartalisse soovib fond ümber majade ligipääsu mugavamaks teha ja Postimaja ning Coca Cola Plaza hoonetesse läbikäigud teha, nii et läbi majade samuti kvartalisse saaks minna. Samuti peaks jalakäijatele avanema sisetänav Hobujaama tänavalt vanalinna suunas.

"Täna Postimajja sisenedes ei saa ju kuhugi," põhjendas Karotam.

Lähemad paar aastat lähevad lubade kordaajamisele ja rentnikega läbirääkimistele, ent aastaks 2020, mil linn hakkab Narva maanteest linna peatänavat ümber ehitama, loodab Karotam ka Hobujaama hoonestuse korda saada.

"2018 kindlasti ei juhtu midagi, esialgu on väga palju planeerimist, aga 2019-2020 vast saab hakata muutusi läbi viia ja ajakohastada seda nurka," täpsustas Karotam plaane. "Näeme siin neljakordset win-situatsiooni: võidame meie, Rotermanni naabrid, linn ja linnaelanikud."

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: