Aivar Mäe astub Estonia juhi kohalt tagasi

{{1598533560000 | amCalendar}}

Aivar Mäe astub rahvusooper Estonia juhi kohalt tagasi, kinnitas Estonia nõukogu esimees Ivari Ilja pärast nõukogu neljapäevast koosolekut. Mäe saab lahkumihüvitise: kuue kuu palga ehk 39 600 eurot.

"Koosoleku alguses tuli peadirektor Aivar Mäe ja teatas oma soovist tagasi astuda. Nõukogu ka tema soovi rahuldas ja lõpetas töölepingu poolte kokkuleppel," ütles Ilja ERR-ile.

Mäe ütles pressiteate vahendusel, et astub tagasi töörahu huvides.

"Rahvusooperis töötab ligi 500 inimest, kes annavad endast iga päev kõik, et siin majas sünniks kunst. Ma leian, et on äärmiselt ebaõiglane sundida neid loometöö asemel keskenduma administratsiooniga seotud probleemide ümber toimuvale. Ma ei tea, mida sisaldab usaldusisiku kokkuvõte, aga ma tean, mida estoonlased igapäevaselt vajavad ja selleks on töörahu. Astun omal soovil tagasi, et teater saaks edasi liikuda ja keskenduda nii uue hooaja kui kaugema tuleviku üles ehitamisele," ütles Mäe.

Nõukogu teatas, et tööõiguse eksperdi raport jääb nõukogu käsutusse ja seda kasutatakse teatri töökeskkonna edasises arendamises.

Nõukogu kuulutab välja konkursi uue peadirektori leidmiseks. 

Ivari Ilja sõnul ei andnud usaldusisiku, juristi Thea Rohtla koostatud raport hinnnagut teatrijuhi käitumisele, kuid seal olid kirjas usaldusisiku poole pöördunud inimeste kirjeldused toimunust.

Raporti sisu Ilja täpselt selgitada ei soovinud, kuid ütles, et see üpris põhjalik.

Ka usaldusisik Thea Rohtla ei soovinud oma raporti sisu kommenteerida, kuid ütles "Aktuaalsele kaamerale", et tema poole pöördus üle 20 inimese ning räägiti nii Aivar Mäele süüks pandud asjadest kui ka töökeskkonna teemalistest probleemidest.

Mäe esindaja, advokaat Paul Kerese sõnul ei soovi Mäe seda teemat ajakirjandusele rohkem selgitada.

Rahvusooper Estonia nõukogu kogunes neljapäeval arutama majavälise usaldusisiku raportit rahvusooperi töökeskkonna ja selle probleemide kohta. Raport puudutab täpsemalt Aivar Mäe käitumist ja töötajate etteheiteid.

Politsei alustas 26. juunil seksuaalse ahistamise paragrahvi alusel meneltlust selgitamaks välja sündmuste kulg ja episoodid.

Mäe palkas advokaat Paul Kerese, kes on süüdistanud ajakirjandust ja peab üheks tõenäoliseks võimaluseks meedia vastu kohtusse minemist.

 

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: